Nowy numer 3/2021 Archiwum

"Idź, odbuduj mój Kościół". I apel o modlitwę o powołania

Specjalny list metropolity warszawskiego, inicjatywy kleryków oraz wspólna modlitwa całej archidiecezji. Wszystko w sprawie nowych powołań.

Troska o powołania powinna być sprawą całej archidiecezji - zwraca uwagę kard. Kazimierz Nycz w liście, który odczytany został w Niedzielę Dobrego Pasterza we wszystkich kościołach archidiecezji warszawskiej. Metropolita przypomina w nim, że podstawą wszystkich powołań szczegółowych – od małżeństwa i rodziny, przez pracę zawodową, aż do powołania kapłańskiego i życia konsekrowanego jest miłość i  “zdolność bycia dla innych”.

“Czas wyżu demograficznego w latach osiemdziesiątych, połączony z pontyfikatem Jana Pawła II, niestety niebezpiecznie nas uśpił i uspokoił. Powołań było wiele, zarówno w diecezjach, jak i w zakonach. Dziś trzeba pokornie wrócić do wielkiej modlitwy o powołania i do szukania nowych form duszpasterstwa powołaniowego” - zauważa metropolita warszawski.

Do wszystkich diecezjan zwrócił się “z gorącym apelem o wielką troskę o powołania kapłańskie i zakonne, męskie i żeńskie”. Jako sprawę “ważną i pilną” kard. Nycz kładzie na sercu wszystkim wiernym, całym parafiom, ruchom kościelnym i stowarzyszeniom, dlatego od niedzieli prosi o stałą i regularną praktykę modlitwy o powołania.

“Rodzice, módlcie się z Waszymi dziećmi o rozeznawanie i odkrywanie ich powołań do małżeństwa, do pracy, a może także kapłaństwa. W tej modlitwie chodzi przecież o ich dobro oraz dobro Kościoła i ludzkiej społeczności” - podkreśla metropolita warszawski. Duszpasterzy zachęca zaś, by wraz ze świeckimi animatorami w parafiach stwarzali młodym nowe możliwości rozeznawania przyszłości pod kątem życiowego powołania. Księży i kleryków prosi o świadectwo dobrego życia.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama