Nowy numer 3/2021 Archiwum

List bp. Romualda Kamińskiego po zabójstwie w szkole w Warszawie

Biskup Romuald Kamiński prosi o modlitwę za ofiarę i jego rodzinę oraz za wszystkich, których boleśnie dotknęła tragiczna śmierć nastolatka.

"Ogromny ból towarzyszy całej wspólnocie diecezjalnej po tragicznym wydarzeniu w Szkole Podstawowej nr 195 im. Króla Maciusia w Marysinie Wawerskim. Łączymy się duchowo z rodziną zamordowanego ucznia. Zgodnie z naszą wiarą modlimy się o jego zbawienie i życie wieczne" - napisał ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej w specjalnym liście do diecezjan.

Przed południem 10 maja w szkole podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w warszawskim Wawrze, podczas bójki na szkolnym korytarzu, ósmoklasista zadał śmiertelne ciosy nożem o rok starszemu koledze. Mimo szybkiej pomocy medycznej, chłopiec zmarł.

W pobliskiej parafii św. Feliksa z Kantalicjo w Marysinie Wawerskim odbyła się Msza Święta z udziałem uczniów Szkoły nr 195 w intencji pojednania. "Przyłączam się do tej modlitwy. To zabójstwo jest wielkim dramatem także dla sprawcy i jego rodziny. Chociaż jest to bardzo trudne, wołajmy na wzór Pana Jezusa, który na krzyżu modlił się słowami »Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią«" - napisała bp Romuald Kamiński i prosił, aby nie być obojętnym na nawet najmniejsze przejawy agresji, ale wzorem bł. ks. Jerzego Popiełuszki "zło dobrem zwyciężać”.

"Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tą tragedią - oświadczyła w komunikacie umieszczonym na stronie szkoły jej dyrektorka Agata Kołodziejczyk. Szkoła natychmiast uruchomiła dyżur psychologiczny. Pomoc psychologów dostępna będzie także w weekend w godz. 10-15 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej (ul. Żegańska 1a) oraz pod numerem tel. 508 663 201 (w godz. 15-19). W poniedziałek uczniowie przychodzą do szkoły zgodnie z planem. Będą mieli zapewnione odpowiednie wsparcie psychologiczne.

Okoliczności zdarzenia badają policja i prokuratura.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama