Nowy numer 29/2019 Archiwum

Kard. Kazimierz Nycz polecił ekspertom zbadanie działań wobec ks. Dariusza Olejniczaka

Metropolita warszawski powołał ekspercki zespół, który zbada, czy wobec skazanego za pedofilię ks. Dariusza Olejniczaka dochowano wszystkich procedur państwowych i kościelnych.

Po emisji filmu ks. Olejniczak złożył na ręce kard. Kazimierza Nycza prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego. Prośbę umotywował złamaniem zakaz sądowego. Wbrew niemu, podejmował działalność związaną z pracą z dziećmi i młodzieżą, ukrywając ten fakt przed ustanowionym przez władze kościelne kuratorem.

Ksiądz Dariusz Olejniczak opuścił dotychczasowe miejsce pobytu w seminarium misyjnym w Warszawie. – Odchodząc, wyraził skruchę i zapewnił, że będzie w pełni współpracował z organami państwowymi – poinformował rzecznik archidiecezji warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL