Nowy numer 23/2020 Archiwum

W obronie dzieci przed seksualizacją w szkołach

W niedzielę warszawski Marsz dla Życia i Rodziny. Start o 11.45 przy pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Zakończenie przy ratuszu na pl. Bankowym ok. godz. 13.

Centrum Życia i Rodziny zaprasza na XIV Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 9 czerwca. W stolicy przejdzie pod hasłem: "Nie pozwól na demoralizującą seksedukację w warszawskich szkołach”.

O 10.30 w kościele Świętego Krzyża (Krakowskie Przedmieście 3) zostanie odprawiona Msza Święta dla dzieci, ale jednocześnie z myślą o uczestnikach marszu. W tym roku marsze dla życia i rodziny poświęcone są problemowi edukacji seksualnej, zagrażającej prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży oraz podważającej pierwszeństwo wychowawcze rodziców.

- Te nieobliczalne w skutkach działania już od nowego roku szkolnego 2019/2020 dotkną ponad 200 tys. dzieci w warszawskich szkołach, ale w dalszej perspektywie zagrażają ponad 4,5 milionom najmłodszym w całej Polsce. W poczuciu odpowiedzialności za przyszłość naszej ojczyzny wychodzimy na ulice naszych miast, aby chronić młode pokolenie Polaków przed demoralizacją i bronić autonomii wychowawczej polskich rodzin – wyjaśnia Kazimierz Przeszowski, wiceprezes Centrum Życia i Rodziny. 

Tym razem ulicami Warszawy przejdą także eksperci w dziedzinie programów wychowawczych oraz przedstawiciele organizacji rodzicielskich z krajów Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych, gdzie już dzisiaj dzieci poddawane są edukacji seksualnej w szkołach. Opowiedzą uczestnikom marszu o tym, co czeka polskie rodziny, jeśli władzom Warszawy uda się przeforsować wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół. 

Marsze organizowane od 2006 r. zawsze niosą ważne przesłanie dotyczące aktualnej sytuacji dotyczącej ochrony życia ludzkiego oraz praw rodziny. Jednocześnie odbywają się one w radosnej, pozytywnej i rodzinnej atmosferze. Organizatorzy zapraszają do udziału w nich całe rodziny z dziećmi, osoby starsze, duchownych i wszystkie osoby, które pragną publicznie dać wyraz troski o każde ludzkie życie i umocnienie polskich rodzin. 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • HIERONYMUS
  08.06.2019 07:51
  Przecież tu wystarczy zmiana ustawy bądź nawet rozporządzenie MEN, żeby władze Warszawy nic w tej sprawie nie miały do gadania. Sami kuratorzy mogą tu wiele zdziałać.
  doceń 1
 • Marcin
  08.06.2019 10:20
  Ktoś wie czy tylko w Warszawie? może Wrocław też?
  doceń 0
 • Alexy Neudorf
  08.06.2019 18:16
  Czy w niedzielę zesłania Ducha św. należy demonstrować na ulicy? lepiej by było pomodlić się w skupieniu o 1. Dar Mądrości 2. Dar Rozumu 3. Dar Rady 4. Dar Męstwa 5. Dar Umiejętności 6. Dar Pobożności i 7. Dar Bojaźni Bożej, niż wykrzykiwać na innych i obrażać wszystkich wokoło. Ciekawe ilu z tych demonstrantów będzie uczestniczyć w świątecznej Eucharystii.
  doceń 3
 • smok amok
  09.06.2019 16:50
  Akurat Szkoci, faceci w króciutkich spódniczkach, to może nie jest najlepszy pomysł. A co do pomysłów prezydenta miasta, to kto do ciężkiego grzyba go na to stanowisko wybrał? Czy aby dobrze policzono głosy? Facet robi sobie darmową tęczową reklamę, podobno nadziewa się zostać prezydentem kraju. Chyba jednak mu to nie grozi.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama