Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nocna wędrówka tylko dla mężczyzn

20 lipca wyruszy Ogólnopolska Pielgrzymka Odważnych z Ołtarzewa do Niepokalanowa. Hasło nocnej wędrówki to "Mąż i ojciec na maxa”.

Już po raz trzeci mężczyźni z całej Polski spotkają się w Ołtarzewie, by wziąć udział w "Drodze na Maxa - nocnej pielgrzymce do Niepokalanowa. Pielgrzymkę poprzedzi konferencja "Mąż i ojciec na maxa”, która odbędzie się o g. 14 w Centrum Kulturalno-Konferencyjnym "Scena Ołtarzew” oraz Msza św. Wcześniej od 16 do 19 lipca odbędą się webinary - internetowe seminarium poświęcone m.in. tematyce ojcostwa.

- My, mężczyźni bywamy nieobecni w naszych małżeństwach i często nie stanowimy wsparcia dla naszych żon. Z drugiej strony mamy też być silnymi Bogiem ojcami - nie tylko biologicznymi, stąd taka, a nie inna tematyka - wyjaśnia Mariusz Marcinkowski lider wspólnoty Droga Odważnych, organizator wydarzenia.

Pielgrzymi wyruszą na szlak o g. 21. Do pokonania będą mieli 35 km. Wędrówka zakończy się o ok. g. 8 w Niepokalanowie. Dla wielu uczestników nocna pielgrzymka to doświadczenie braterstwa. - Miałem za zadanie pilotować grupę i w czasie drogi doznałem kontuzji kolana. Jeden z braci przejął nawigowanie, inny wziął mój plecak, jeszcze inni pomagali mi iść. Z tym bolącym kolanem udało mi się pokonać całą trasę. To było niezwykłe doświadczenie męskiego wsparcia, nie doświadcza się na co dzień - opowiada Krzysztof Bogusz.

Z kolei dla Marcina Siwulskiego zeszłoroczna pielgrzymka była momentem zwrotnym w całym jego życiu. - Pod wpływem tego wydarzenia z letniego katolika stałem się gorącym. Wyszedłem też z uzależnienia. Kluczowe było dla mnie doświadczenie wspólnoty i możliwość podzielenia się z braćmi swoimi problemami. Zobaczyłem, że nie jestem sam i że inni mężczyźni doświadczają podobnych trudności - dzieli się M. Siwulski.

Patronem Drogi Odważnych, programu duchowego i osobistego rozwoju dla mężczyzn jest św. Maksymilian Kolbe, wizjoner, przywódca, człowiek zawierzenia, Rycerz Niepokalanej, pokorny sługa. Zapisy na webinary i pielgrzymkę poprzez formularz dostępny na droganamaxa.pl

Droga Na Maxa 2019 - Zaproszenie
Droga Odważnych
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama