Nowy numer 23/2020 Archiwum

Rowerowa pielgrzymka śladem bł. ks. Jerzego

Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego zaprasza na wędrówkę z bł. ks. Jerzym Popiełuszką. Tak jak lubił – rowerem.

Znawczyni biografii ks. Jerzego dr Milena Kindziuk przypomina, że ks. Jerzy bardzo lubił jeździć rowerem, ale prawie nigdy nie podróżował sam. Bo tak samo jak jazdę na rowerze, uwielbiał też rozmowy z ludźmi.

Zresztą roweru szybko się pozbył. Kiedy dowiedział się, że w jednej z rodzin jest chłopiec, który marzy o dwóch kółkach, po prostu podarował mu swoje.

Duszpasterstwo akademickie przy kościele św. Anny zaprasza już po raz czwarty na pielgrzymkę rowerową śladem błogosławionego kapłana, która odbędzie się 12 października.

Wystartuje o godz. 8 sprzed bramy dawnej Huty Warszawa, gdzie w 1980 r. ks. Jerzy odprawiał Msze św. dla strajkujących pracowników. Następny przystanek na pielgrzymkowym szlaku będzie kościół św. Stanisława Kostki na Żoliborzu (obecne sanktuarium męczennika), którego ks. Jerzy był rezydentem od 1980 r. aż do męczeńskiej śmierci cztery lata później.

Po modlitwie przy grobie ks. Jerzego rowerzyści pojadą na Krakowskie Przedmieście, do kościoła akademickiego św. Anny. To w tej świątyni przez rok młody kapłan pracował ze studentami i był duszpasterzem średniego personelu medycznego.

Z Warszawy pielgrzymi pojadę do Ząbek, gdzie w parafii Świętej Trójcy ks. Popiełuszko rozpoczął pracę duszpasterską po święceniach kapłańskich w 1972 r. Kolejnym etapem będzie kościół Matki Bożej Różańcowej w Aninie, dokąd ks., Jerzy przeszedł z Ząbek.

Na rowerowych postojach uczestnicy będą czytali fragmenty nauczania błogosławionego i dyskutowali o nich. Pielgrzymka zakończy się ok. godz. 16 w świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, przed relikwiami męczennika.

Na pielgrzymkę można zapisać się poprzez stronę: swanna.waw.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama