GN 24/2021 Archiwum

Nina Nowak zaśpiewa w Warszawie koncert dedykowanym pamięci zmarłych

Koncert czołowej polskiej śpiewaczki odbędzie się 3 listopada w kościele MB Anielskiej w Radości. Wcześniej, o godz. 18 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji zmarłych.

Będzie to hołd pamięci dla naszych bliskich i modlitwa za nich - zaprasza artystka.

Nina Nowak występuje z najbardziej elitarnymi orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą. W programie koncertu znajdą się najpiękniejsze arie i pieśni sakralne.

Artystka pochodzi z Podkarpacia z rodziny z dużymi tradycjami muzycznymi. Specjalizuje się w muzyce symfonicznej od klasyki do muzyki rozrywkowej, poprzez operetkę, musical, muzykę filmową oraz muzyce sakralnej. Od 2004 r. współpracuje z najwybitniejszym polskim kompozytorem Krzysztofem Pendereckim. Angażuje się m.in. w charytatywną działalność na rzecz głodujących krajów Afryki oraz na rzecz pokoju na Bliskim Wschodzie.

Zaśpiewała m.in. na uroczystościach kanonizacji Jana Pawła II, a także podczas Mszy św. celebrowanej przez papieża Franciszka,  podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim otwierającej Mistrzostwa Europy w piłce nożnej i na Stadionie Narodowym, a także podczas Wielkiej Gali Pokoju z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Jordanii ku czci wszystkich poległych w walkach w Gazie i Bliskim Wschodzie.

Nina Nowak nagrała z Orkiestrą Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie płytę "Najpiękniejsze arie operowe, operetkowe, światowe przeboje polskiej i międzynarodowej muzyki filmowej”.

Jak podkreśla artystka, największym zaszczytem była współpraca z Ojcem Świętym Janem Pawłem II - charytatywne koncerty na Watykanie, wspieranie Międzynarodowego Czerwonego Krzyża oraz koncerty na światowych zjazdach młodzieży.

W ubiegłym roku artystkę można było usłyszeć m.in. na koncertach związanych ze 100-leciem odzyskania niepodległości, 100-leciem Lotnictwa Państwa Polskiego czy uroczystościach związanych z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama