Nowy numer 30/2021 Archiwum

11 listopada w Warszawie. Jak będziemy świętować?

Dziękczynna Msza św. w Wilanowie, koncerty, festiwal na Krakowskim Przedmieściu, biegi i marsz - tak Warszawa będzie świętowała 101. urodziny Niepodległej.

O symbolicznej godzinie 11.11 z Al. Jana Pawła II (przy Rondzie Radosława) wystartuje 31. Bieg Niepodległości. Na 10-kilometrową trasę wyruszy ok. 22 tys. biegaczy. Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił na dystansie 1918 metrów w biegu „Mila dla Niepodległej”.

Od godz. 13 do ok. 20.30 na Krakowskim Przedmieściu będzie trwał Festiwal Niepodległa. Główne wydarzenia odbędą się na trzech scenach: muzycznej (dziedziniec Uniwersytetu Warszawskiego), tanecznej (dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) i dla dzieci (dziedziniec Akademii Sztuk Pięknych). O godz. 19 z koncertem wystąpi Golec uOrkiestra. Przed Pałacem Prezydenckim będą koncertować orkiestry dęte.  

Od 18.30 odbędzie się „wspólne tańcowanie” na Krakowskim Przedmieściu w rytm przedwojennych szlagierów

Poza tym ulicami stolicy przejedzie parada zabytkowych konnych parowozów, zobaczymy też automobile zabytkowe z lat 1920-1950 ze zbiorów Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Na Krakowskiem Przedmieściu będzie można także spotkać wytworne damy w długich sukniach z Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Bluszcz”, porządku zaś strzec będą policjanci w historycznych mundurach.

O godz. 15 z ronda Dmowskiego w kierunku PGE Narodowy wyruszy Marsz Niepodległości, pod hasłem: "Miej w opiece naród cały".

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama