Nowy numer 22/2020 Archiwum

O. Szustak w św. Krzyżu. Przyszły tłumy. TRANSMISJA on-line

Dominikanin jest gościem spotkania z cyklu "Duchowość dla Warszawy". Znany kaznodzieja odpowie na pytanie "Czy warto być w takim Kościele?".

Duchowość dla Warszawy: “Czy warto być w takim Kościele?”
Archidiecezja Warszawska
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • mbtm
  29.11.2019 20:12
  W Kościele w którym istnieje celibat, kapłaństwo tylko mężczyzn, spowiedź, wiara w obecność Jezusa w Eucharystii warto być. W Kościele z ekogrzechami, bez celibatu, w niedalekiej przyszłości z biskupkami, bez Eucharystii nie warto, bo taki kościół już istnieje, to kościół protestancki i jego wszystkie odłamy odłamów. Póki Kościół będzie trwał przy Świętej Tradycji i Piśmie które się ściśle łączą jak czytamy w Katechizmie, dopóty warto za taki Kościół umierać, bo póki co który Kościół jest jednym ciałem i jednym duchem? zgodnie z nakazem bibiljnym?, Katolicki, jedyny!. Protestancki i jego odłamy wraz z sektami tworzy kilkadziesiąt różnych kościołów, a właściwie zborów, czy jak oni tam nazywają swoje spotkania o tematyce religijnej.
  doceń 12
 • Lucjan_Biel
  30.11.2019 11:33
  Lucjan_Biel
  NIECHCIANY ŚWIĘTY - NIKOGO NIE OBCHODZI

  Zbliża się 76 rocznica męczeńskiej śmierci ojca Ludwika Wrodarczyka.

  "Od Pana Jezusa otrzymałem jako podarek i order - krzyż, który mam nosić idąc za nim." - te słowa ojca Ludwika wypełniły się w nocy 6/7 grudnia 1943r.

  Ojciec Ludwik, urodzony w Radzionkowie na Śląsku, proboszcz w Okopach na Wołyniu, został zamordowany w nocy z 6 na 7 XII 1943r. Dnia 6 grudnia 1943r wieczorem bandyci z Ukraińskiej Armii Powstańczej napadli na Okopy i okoliczne wioski. Zaczęła się rzeź mieszkańców, rabunki i palenie domów. Ojca Ludwika proszono, aby uciekł do lasu w obliczu niebezpieczeństwa. On jednak około godziny 22 udał się do swojego kościoła. Wtedy wtargnęli oprawcy. Ksiądz został wywleczony z kościoła. Mordercy z UPA sprofanowali kościół, w którym zabili dwie kobiety, które stanęły w obronie swojego proboszcza - 18-letnią Weronikę Kozińską i 90-letnia Łucję Skurzyńską.
  Kościół zdemolowali, a konsekrowane Hostie rozsypali po podłodze. Obrabowali kościół i zakrystię. Chcieli go podpalić, ale po usilnych błaganiach księdza, odstąpili od tego zamiaru. Następnego dnia na stopniach ołtarza ludzie znaleźli zakrwawioną koloratkę.
  Księdza wleczono na postronku za saniami do odległej 7 km wsi Karpiłówki, gdzie stacjonowało dowództwo bandytów z UPA. Na śniegu znaleziono podarte skrawki ubrania księdza i krople krwi - ślady po biciu i maltretowaniu. Następnie wywieziono go samochodem do uroczyska Pałki. Tam rozebrali go do naga. Poddali go nieludzkim torturom - bito, kłuto bagnetem, przypalano stopy gorącym żelazem.
  Gdy ojciec Ludwik czuł już swój koniec, poprosił swoich katów o możliwość pomodlenia się. Modlił się długo, po czy wstał i powiedział "Jestem gotów". Na koniec poddano go przecinaniu piłą. Oprawcy zmusili do tego ukraińskie kobiety, które stały się przymusowymi wspólniczkami ich bestialstwa. Na wpół przeciętego, ale dającego jeszcze oznaki życia, rzucili pod drzewem i oddali do niego serię z karabinu.
  Ponad 30 lat temu Saletyni - współbracia ojca Ludwika - zaczęli starać się o jego beatyfikację. Potem proces przejęła diecezja katowicka. Wszystko chyba utknęło w biurokracji i kościelnej poprawności politycznej.
  Kościół katolicki dotąd nawet nie beatyfikował ani jednego męczennika kresowego. A jest ich setki - księży i sióstr zakonnych oraz świeckich. Zamordowanych tylko za to, że byli katolikami i Polakami.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama