Nowy numer 22/2020 Archiwum

#Biblia. Podziel się ulubionym cytatem w sieci

Rzecznik Episkopatu zachęca do zamieszczania w sieci ulubionych cytatów z Pisma Świętego. Inicjatywa ma pomóc w przeżywaniu Niedzieli Słowa Bożego.

Inicjatywa #Biblia jest związana z Niedzielą Słowa Bożego, która w tym roku będzie obchodzona po raz pierwszy w Kościele katolickim. - Internet może pomóc w rozpowszechnianiu Pisma Świętego, w pogłębianiu wiedzy o nim. Dowodem na to są liczne katolickie strony, serwisy i aplikacje poświęcone Biblii. Przybliżają one jej treść, wyjaśniają znaczenie. Pomagają w tym także media społecznościowe - podkreślił rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

- W Piśmie Świętym czytamy, że słowo Boże jest blisko nas. Internet jest narzędziem, które pomaga w jego rozpowszechnianiu. Zapraszam do uczestnictwa w akcji #Biblia, która właśnie rusza w mediach społecznościowych - zachęcił ks. Rytel-Andrianik.

Rzecznik Episkopatu, przypomniał, że papież Franciszek wskazuje, iż więź między Pismem Świętym a wiarą ludzi jest bardzo głęboka. "»Wiara rodzi się ze słuchania, a słuchanie jest skoncentrowane na słowie Chrystusa« (Rz 10, 17), zaproszenie, które rodzi się w tej relacji, staje się pilne i ważne, tak, że wierzący muszą przeznaczyć czas na słuchanie słowa Pana zarówno w działaniu liturgicznym, jak i modlitwie oraz refleksji osobistej" - napisał Papież Franciszek w liście apostolskim ustanawiającym III Niedzielę Zwykłą Niedzielą Słowa Bożego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama