Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kapłani na kolanach proszą o owoce beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia

Kapłani archidiecezji warszawskiej podejmują adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu w intencji dobrego przygotowania i obfitych owoców beatyfikacji kard. Wyszyńskiego.

Adoracje będą odbywały się w każdy czwartek marca w trzech wyznaczonych kościołach: w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie, gdzie spoczywają doczesne szczątki przyszłego błogosławionego oraz w dwóch kościołach poza Warszawą: w kościele św. Anny w Grodzisku Mazowieckim i kościele św. Mikołaja w Grójcu.

W archikatedrze adoracja rozpoczynać się będzie o godz. 21, natomiast w kościołach w Grodzisku i Grójcu o godz. 20.

- Księża będą modlić się o owoce beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, także w duchu wdzięczności za otrzymane z jego rąk święcenia kapłańskie. Starsze pokolenie otrzymało je z rąk kard. Wyszyńskiego, młodsze przez posługę jego następców - mówi ks. Tadeusz Sowa, moderator wydziałów duszpasterskich warszawskiej kurii.

Zapowiada też, że w czasie wieczornej modlitwy księży archikatedra i dwa pozostałe kościoły będą otwarte, dlatego na adorację przed Najświętszym Sakramentem mogą przyjść również wierni świeccy.

- Będziemy modlić się również w bieżących, wielkopostnych intencjach, ale przede wszystkim o owoce beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego. Zapraszamy do tej modlitwy! - zachęca ks. prałat Sowa.

Terminy adoracji: 5 marca, 12 marca, 19 marca, 26 marca.

Beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się w niedzielę 7 czerwca w Warszawie. Uroczystościom beatyfikacyjnym i Mszy św. na placu Piłsudskiego będzie przewodniczył papieski wysłannik kard. Angelo Becciu, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, który w imieniu papieża Franciszka odczyta dekret beatyfikacyjny i ogłosi datę liturgicznego wspomnienia Prymasa Wyszyńskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama