Nowy numer 21/2020 Archiwum

"Zadzwoń do dziadka”. Muzeum Powstania Warszawskiego uruchamia telefoniczny dyżur

Akcja ma nie tylko objąć opieką powstańców, ale zwrócić uwagę na wszystkie osoby starsze.

Dyżury telefoniczne zostaną uruchomione od 13 marca. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że 90-letni powstańcy warszawscy są grupą szczególnie zagrożoną zarażeniem koronawirusem, dlatego uruchamiamy specjalne dyżury, dzięki którym pozostaniemy z nimi w regularnym kontakcie. Upewnimy się czy mają właściwą opiekę, aby spokojnie mogli pozostać w domach, sprawdzimy czy znają aktualne zalecenia i czy wiedzą, jak unikać ryzyka zachorowania - powiedział Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Telefony będą wykonywać przeszkoleni wolontariusze, którzy w razie niepokojących sygnałów przekażą sprawę odpowiednim osobom i służbom. Placówka zamierza dotrzeć do jak największej liczby powstańców i pozostać w kontakcie z najbardziej potrzebującymi.

"W ramach akcji chcemy przypomnieć, aby w tym trudnym momencie, kiedy mamy ograniczony bezpośredni kontakt z naszymi dziadkami, skontaktować się z nimi telefonicznie. Taki telefon może przede wszystkim uspokoić naszych bliskich, być wyrazem naszej troski i okazją do rozmowy oraz zapewnienia poczucia wsparcia. Pamiętajmy o naszych dziadkach” - czytamy w komunikacie wydanym przez muzeum.
 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama