Nowy numer 4/2021 Archiwum

Bp Kamiński: Oddajmy się w opiekę Matki Bożej Łaskawej

Duchowny zachęcił, by w trudnym dla całego świata czasie pandemii odmówić z wiarą Akt Zawierzenia Matce Bożej Łaskawej.

Oddajmy się w opiekę Matki Bożej Łaskawej - zaapelował  bp Romuald Kamiński w komunikacie na uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Oto treść komunikatu:

"Wielebni Duszpasterze,
Czcigodni Diecezjanie!

Dziś obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ufne „fiat” rozpoczęło historię zbawienia ludzkości. W trudnym dla całego świata czasie pandemii jeszcze bardziej i dosłowniej chcemy za wskazaniem Maryi podążać. Potrzebujemy oddać się w Jej ręce i czynić według słów naszego Pana.

W poprzednich wiekach w obliczu zarazy czy innych zagrożeń lud Warszawy uciekał się w opiekę Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Takiego Aktu zawierzenia dokonał także św. Jan Paweł II 13 czerwca 1999 roku. Proszę Kapłanów o odmawianie modlitwy, którą wypowiedział Papież, po każdej Mszy Świętej do czasu ustania epidemii. Zachęcam także wszystkich Diecezjan do zawierzania się Matce Bożej Łaskawej w Waszych osobistych modlitwach.

Trwajmy w ufności Panu, nie traćmy ducha i pomagajmy sobie nawzajem!
Matko Boża Łaskawa, chroń Ojczyznę naszą!
Matko Boża Łaskawa, zjednocz serca Polaków!
Otaczam modlitwą i błogosławię

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski"

AKT ZAWIERZENIA MATCE BOŻEJ ŁASKAWEJ PATRONCE WARSZAWY I STRAŻNICZCE POLSKI

Matko Słowa Wcielonego, Pani Łaskawa, miej w opiece Warszawę, jej mieszkańców i całą naszą Ojczyznę! Strzeż obecności Twojego Syna w sercach wszystkich ochrzczonych, aby pamiętali zawsze o swej godności ludzi odkupionych krwią Chrystusa, wezwanych do ufności Bogu i do służenia z miłością człowiekowi. Wypraszaj, Maryjo Twojemu ludowi wytrwałość, której potrzebuje, aby mógł pełnić wolę Ojca niebieskiego i dostąpić spełnienia obietnicy zbawienia. Niech pod Twoją opieką ziarno świętości, tak bogato posiane na polskiej ziemi, stale się rozwija ożywiane łaską Ducha Świętego i wydaje obfite owoce w kolejnych pokoleniach. Amen.

Jan Paweł II
Warszawa, 13 czerwca 1999 roku

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama