Nowy numer 21/2020 Archiwum

Spowiedź i Triduum Paschalne online. Dominikanie ze Służewa zapraszają na Wielki Tydzień

Tłumy z pewnością będą, ale przed ekranami komputerów. W tym roku liturgia Triduum Paschalnego w kościele św. Dominika będzie transmitowana online.

Dominikański kościół św. Dominika podczas Triduum Paschalnego co roku pękał w szwach. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa liturgia Wielkiego Tygodnia będzie sprawowana bez udziału wiernych. Dominikanie ze Służewa będą łączyć się z parafianami poprzez transmisję internetową.

- Ta sytuacja jest dla nas wszystkich bardzo bolesna. Bardzo pragniemy przeżyć razem z wami ten czas. Tęsknimy za wami. Jednocześnie ufamy Bogu, że nas prowadzi, i ten trudny czas ogołocenia stanie się czasem nawrócenia serc i działania łaski Bożej - mówi w nagraniu na YouTube o. Krzysztof Michałowski, proboszcz parafii św. Dominika.

I zachęca do przeżycia liturgii Wielkiego Tygodnia domach. - Tak jak w czasie wyjścia Izraelitów z Egiptu każda rodzina spożywała baranka w swoim domu, tak pragniemy, aby liturgia Kościoła stała się obecna w waszych domach i sercach - dodaje.

  • Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa: kościół przy ul. Dominikańskiej będzie otwarty od 7.00 do 19.00, w tym czasie można poprosić dyżurującego kapłana o spowiedź. O 18.00 transmisja Mszy św. online.
  • Wielki Czwartek: kościół otwarty od 7.00 do 17.00, w tym czasie możliwość spowiedzi. O 19.00 transmisja online Mszy Wieczerzy Pańskiej. Nie będzie możliwości adoracji Pana Jezusa w ciemnicy.
  • Wielki Piątek: kościół otwarty od 7.00 do 17.00, w tym czasie możliwość spowiedzi. O 15.00 transmisja Drogi Krzyżowej. O 19.00 transmisja liturgii Męki Pańskiej z naszego kościoła. Nie będzie adoracji krzyża ani możliwości czuwania przy grobie Pańskim.
  • Wielka Sobota: kościół otwarty od 7.00 do 17.00, w tym czasie możliwość spowiedzi. Nie będzie błogosławienia pokarmów ani możliwości pobrania wody święconej. Tekst modlitwy, którą można odmówić w domu w czasie śniadania w poranek wielkanocny, zostanie udostępniony na stronie internetowej parafii.
  • Świętowanie Wielkiej Nocy rozpocznie liturgia Wigilii Paschalnej, która będzie transmitowana online w sobotę o 21.00.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.parafiadominika.pl oraz na profilu parafii na Facebooku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama