Nowy numer 21/2020 Archiwum

Koronawirus w hospicjum Caritas w Warszawie

W hospicjum Caritas przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie potwierdzono przypadek koronawirusa.

Testy na obecność COVID-19 potwierdziły zakażenie jednej osoby z personelu hospicjum Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Placówka dostosowała się do wytycznych sanepidu.

Badaniom pod kątem zakażenia poddano też pozostały personel i pensjonariuszy. Wyniki jeszcze nie są znane.

7 kwietnia wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 182 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Mazowszu. Poinformowano też o dwóch zmarłych osobach - to 80-letni pacjent Szpitala św. Anny w Piasecznie oraz 81-letnia pacjentka Szpitala Zakaźnego w Warszawie. Łączna liczna zakażonych wzrosła do 1 247.

Najwięcej przypadków koronawirusa odnotowały we wtorek dwie powiatowe stacje na południu województwa – grójecka (72 przypadki) oraz radomska (51). W stolicy przybyło tej doby 38 zakażonych.

Kolejne trzy przypadki wykazano w powiecie białobrzeskim, wołomińskim i piaseczyńskim. Po dwa przypadki w powiecie legionowskim, węgrowskim i kozienickim.

Pojedyncze przypadki wykazano w powiatach: pruszkowskim, warszawskim zachodnim, siedleckim, mińskim, zwoleńskim i szydłowieckim.

Sanepid zaznacza, że nie wszyscy pacjenci wymagają hospitalizacji i leczą się w izolacji. W izolacji domowej przebywa 709 mieszkańców Mazowsza.

W celu wykluczenia zakażenia hospitalizowane są natomiast 884 osoby. 15 647 osób objęto kwarantanną, a 6 513 nadzorem epidemiologicznym. 

W województwie mazowieckim w ostatniej dobie przybyło pięcioro ozdrowieńców. Cztery osoby były hospitalizowane, a jedna przebywała w izolacji domowej. Od początku epidemii na Mazowszu wirusa pokonało 19 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama