Nowy numer 22/2020 Archiwum

Bp Romuald Kamiński podziękował księżom za opiekę nad wiernymi w czasie pandemii

Kapłani diecezji warszawsko-praskiej odnowili przyrzeczenia kapłańskie w duchowej łączności z biskupami za pośrednictwem mediów.

Przed południem w Wielki Czartek Mszę św. Krzyżma w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana w Warszawie sprawowali: bp Romuald Kamiński, bp Marek Solarczyk, bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Towarzyszyli im kapłani posługujący w bazylice.

Przy pustych ławkach, w których co roku w tym czasie zasiadali duchowni posługujący w diecezji warszawsko-praskiej, odnowiono przyrzeczenia kapłańskie. Tym razem, ze względu na obostrzenia obowiązujące w czasie pandemii, księża zrobili to w duchowej łączności ze swoim ordynariuszem za pośrednictwem mediów.

Biskup Romuald Kamiński zaznaczył, że ostatni, trudny czas postawił przed kapłanami nowe wyzwania, ale też skłania do refleksji nad źródłem i sensem ich posługi.

- Tak się wtopiliśmy w ten zwycięski pochód świata, że i my sami utraciliśmy nieraz ów zmysł, iż my nie należymy do tego świata. Mimo że stan nadzwyczajny nie trwa jeszcze zbyt długo i przynajmniej w naszej ojczyźnie nie dokonuje takiego spustoszenia, jak w wielu innych stronach świata, to nawet po kilku tygodniach widzimy już pewne zmiany (...). Zaczyna w nas dojrzewać jakaś bardzo poważna zaduma, refleksja o tym, co tak naprawdę w życiu jest istotne - podkreślił biskup. - Poszukujmy tego, co daje prawdziwe życie. Podążajmy za Jezusem.

Podziękował przy tym za dużą dyscyplinę w codziennej, kapłańskiej posłudze i za umożliwienie parafianom medialnego kontaktu z własnymi parafiami, wspólnej modlitwy, za transmisję Mszy św i nabożeństw.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama