Nowy numer 21/2020 Archiwum

Już 25 chorych na Covid-19 w ośrodku Caritas na Krakowskim Przedmieściu

Placówka pilnie potrzebuje wsparcia: wolontariuszy oraz środków ochrony przed koronawirusem.

W Ośrodku Działalności Leczniczej Caritas AW przy ul. Krakowskie Przedmieście 21 pacjentów zostało zarażonych koronawirusem.

Dwóch z nich wymagało przewiezienia do szpitali jednoimiennych.

Źródłem zakażenia Covid-19 była pielęgniarka pracująca na II Oddziale ZOL i zatrudniona równolegle w innym podmiocie leczniczym. O zaistniałej sytuacji natychmiast został powiadomiony Sanepid.

Po stwierdzeniu u pielęgniarki dodatniego wyniku posiewu wykonano 11 testów wśród wytypowanych pacjentów z najwyższej grupy ryzyka. Stwierdzono wówczas 2 wyniki negatywne oraz 9 pozytywnych. Testy wykonane 7 kwietnia u pozostałych pacjentów Oddziału II ZOL dały wyniki dodatnie w 12 przypadkach.

Pacjenci ze stwierdzonymi dodatnimi wynikami testu w chwili obecnej są w stanie stabilnym. Placówka pilnie potrzebuje jednak wsparcia w skutecznym pozyskaniu zaopatrzenia w środki ochrony osobistej. Poszukuje również osób chętnych do pracy lub wsparcia w charakterze wolontariatu w opiece nad chorymi na zakażonym oddziale do czasu dalszych decyzji podjętych przez Sanepid. Decyzja będzie się wiązać z koniecznością poddania się izolacji. Placówka zapewnia nocleg i wyżywienie. 

Spośród personelu pracującego na Oddziale II u 4 osób stwierdzono dodatnie posiewy. Osoby te zostały natychmiast odsunięte od pracy. Na pozostałych trzech Oddziałach ZOL i w Hospicjum Stacjonarnym na dziś nie stwierdzono zakażeń. Sytuacja jednak - jak stwierdza w komunikacie zarząd Caritas Archidiecezji Warszawskiej - jest dynamiczna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama