Nowy numer 21/2020 Archiwum

Koronawirus u 44 studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej

Uczelnia na warszawskim Żoliborzu została poddana dezynfekcji przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego.

W Szkole Głównej Straży Pożarnej po przebadaniu 386 próbek potwierdzono obecność koronawirusa u 44 osób - poinformował rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

O tym, że wszyscy podchorążowie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej zostaną poddani testom, straż pożarna poinformowała w sobotę.

Podchorążowie, u których wykryto koronawirusa, objęci są stałą opieką lekarską oraz nie kontaktują się z pozostałymi członkami społeczności akademickiej.

- Stan ich zdrowia jest dobry. Wobec pozostałych podchorążych uczelnia stosuje zalecenia Inspekcji Sanitarnej MSWiA –- poinformował w oświadczeniu rektor-komendant SGSP nadbryg. Paweł Kępka.

10 kwietnia 2020 roku w uzgodnieniu z komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej - st. bryg. Andrzejem Bartkowiakiem nadbryg. Paweł Kępka zwrócił się z prośbą do min. Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego o odwołanie st. bryg. Jarosława Zarzyckiego z funkcji prorektora-zastępcy komendanta ds. operacyjnych Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Do zadań uczelni, jako jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej, oprócz kształcenia strażaków, należy uczestniczenie w akcjach ratowniczych w czasie pożarów, klęsk żywiołowych lub likwidacji miejscowych zagrożeń, a także wykonywanie innych zadań określonych ustawą o PSP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama