Nowy numer 22/2020 Archiwum

Dominikanie z Freta odkrywają tajemnice swojego klasztoru

- Przestrzeń klasztoru i kościoła, zwłaszcza ta ukryta za klauzurą, jest zawsze kusząca i kryje w sobie wiele ciekawych rzeczy - opowiada o. Piotr Oleś OP.

Na czym polega projekt? - "Poznaj nasz kościół" jest częścią projektu "e-Freta", który powstał w naszym klasztorze w momencie, kiedy stanęliśmy wobec konieczności zamknięcia duszpasterstwa w jego normalnej formie. Epidemia wymusiła na nas znalezienie nowej drogi. Jako bracia chcielibyśmy być stale obecni wśród przychodzących do nas ludzi, więc postanowiliśmy wziąć sprawę w swoje ręce - wyjaśnia w rozmowie z KAI o. Piotr Oleś OP, który zanim wstąpił do zakonu, skończył historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. W ramach projektu „Poznaj nasz kościół” wirtualnie oprowadza po kościele i klasztorze ojców dominikanów. 

Poznaj nasz kościół.
Dominikanie Freta

Pod hasłem „Poznaj nasz kościół" na kanale YouTube dominikanów z ulicy Freta można obejrzeć cykl publikowanych co wtorek filmów, w których o. Oleś opowiada o klasztornym kompleksie. Duszpasterz akademicki w DA "Freta 10" w Warszawie do zakonu wstąpił w 2011 roku.

- Przestrzeń klasztoru i kościoła, zwłaszcza ta ukryta za klauzurą, jest zawsze kusząca i kryje w sobie wiele ciekawych rzeczy. Klasztor na Freta jest niesamowicie interesującym i ciągle jeszcze nieodkrytym miejscem, dlatego krok po kroku odkrywamy tę przestrzeń, sięgając przede wszystkim do miejsc, które normalnie pozostają poza zasięgiem. Dzisiaj na przykład wejdziemy w serce naszych organów. Niebawem pojawią się strychy, podziemia, historie z naszych obrazów... Po tym trudnym czasie nasz klasztor na pewnie będzie lepiej znanym miejscem - mówi o. Oleś, dominikanin urodzony w 1986 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama