Nowy numer 21/2020 Archiwum

Akcja "Komputer dla ucznia". Pierwsza partia sprzętu trafiła do dzieci z Otwocka

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej pomaga dzieciom z rodzin wielodzietnych i ubogich, które z powodu braku sprzętu komputerowego mają problemy ze zdalną nauką.

Kilkanaście rodzin z powiatu otwockiego już otrzymało komputery z oprogramowaniem pozwalającym na uczestniczenie w lekcjach za pośrednictwem internetu. Przekazały je Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej i Amest Otwock sp. z o.o., które wspólnie rozpoczęły akcję "Komputer dla ucznia".

Otwocka firma je kupiła i przygotowała, natomiast Caritas wskazała, komu sprzęt jest potrzebny w pierwszej kolejności.

A potrzeby są o wiele większe. Stąd apel warszawsko-praskiej Caritas o wsparcie akcji.

- Pracujemy razem, aby umożliwić naukę uczniom wykluczonym cyfrowo. Zapraszamy kolejne firmy i zamożne osoby prywatne do dołączenia do naszej wspólnej akcji "Komputer dla ucznia". Podjęta przez nas inicjatywa to dobry przykład współpracy lokalnego biznesu oraz instytucji charytatywnej Kościoła katolickiego. Pomóżmy dzieciom, zainwestujmy w ich przyszłość - zaznacza ks. Kamil Chojnacki, dyrektor Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Komputer, laptop czy tablet mogą przekazać firmy, instytucje lub osoby fizyczne. Sprzęt nie musi być nowy, ważne tylko, żeby był sprawny.

- Można go przynieść do siedziby Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ul. Kawęczyńskiej 49 po wcześniejszym kontakcie mailowym (warszawa-praga@caritas.pl). Jeśli ktoś ze względu na sytuację pandemii nie chce wychodzić z domu, możemy od niego odebrać sprzęt, zachowując wszelkie środki ostrożności - zaznacza Włodzimierz Wieczorek, koordynator akcji.

Zakup komputerów dla uczniów można również wesprzeć finansowo, dokonując przelewu na konto Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej (z dopiskiem "Komputer dla ucznia"): PEKAO S.A. Oddz. w Warszawie, nr konta: 57 1240 6074 1111 0000 4991 2023.

Pierwsza partia komputerów trafiła w większości do podopiecznych Świetlicy Profilaktyczno-Opiekuńczej Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Otwocku. - Dzieci są przeszczęśliwe, a rodzice bardzo wdzięczni. Dziękujemy za pamięć i wsparcie - mówi Magdalena Urbaniak, kierownik świetlicy.

- W tym trudnym czasie musimy być solidarni z osobami szczególnie potrzebującymi. Zachęcamy inne firmy, by włączyły się w naszą akcję. Jeżeli teraz nie zaopatrzymy dzieci w narzędzia edukacyjne, to ograniczymy ich możliwości rozwojowe - podkreślił Felice Scoccimarro, prezes zarządu Amest Otwock sp. z o.o.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama