Nowy numer 32/2022 Archiwum

5 tysięcy próśb. "Uzdrowienia się dokonują"

18 maja, w 100. rocznicę urodzin papieża Polaka, zakończy się Narodowa Nowenna za jego przyczyną. Mszy św. w sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie będzie przewodniczył bp Romuald Kamiński.

Ksiądz Krzysztof Ziółkowski, proboszcz i kustosz sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie nie ma wątpliwości, że powstająca na polach Bitwy Warszawskiej świątynia jest pod szczególną opieką papieża Polaka. I na dowód pokazuje stos listów, które nadesłali wierni z całej Polski, prosząc o jego wstawiennictwo w ramach Narodowej Nowenny.

Modlitewna inicjatywa rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku i była duchowym przygotowaniem do 100. rocznicy urodzin świętego papieża. Każdego 18. dnia miesiąca w parafii św. Jana Pawła II w Radzyminie modlono się za wstawiennictwem polskiego papieża - w intencji polskich rodzin i ojczyzny. Setna rocznica urodzin Jana Pawła II będzie zakończeniem Nowenny.

5 tysięcy próśb. "Uzdrowienia się dokonują"   Jubileuszowy dzwon zostanie poświęcony 18 maja, w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. materiały prasowe

Intencje zostaną odczytane i złożone na ołtarzu 18 maja - w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II - podczas Mszy św. o godz. 18. Liturgii będzie przewodniczył bp Romuald Kamiński. Transmisja na kanele SalveNET na YouTube.

- Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania. Otrzymaliśmy ponad 5 tys. intencji. Wiele z nich to prośby o uzdrowienie z nowotworów, błogosławieństwo dla rodzin i małżeństw, o łaskę pracy, rozwiązanie trudnych sytuacji finansowych, uzdrowienie z depresji, nawrócenie, łaskę wiary dla dzieci, dar rodzicielstwa czy zjednoczenie serc Polaków u boku Matki Bożej - wymienia ks. Krzysztof Ziółkowski, kustosz powstającego sanktuarium w Radzyminie.

- Uzdrowienia się dokonują. Mamy kilka przypadków wyleczenia z nowotworów. Chcemy odczekać jakiś czas i zebrać świadectwa - dodaje.

5 tysięcy próśb. "Uzdrowienia się dokonują"   Samochód podarował parafii papieski kamerdyner Angelo Gugel. materiały parafii

I przytacza poruszającą historię  Piotrusia, o którego uzdrowienie z białaczki za przyczyną św. Jana Pawła II modliło się wielu parafian. - W ubiegłym roku chłopiec był w bardzo złym stanie. Nie mógł już samodzielnie jeść ani poruszać się. Z dnia na dzień tracił siły. Po modlitwie przed relikwiami św. Jana Pawła II nastąpiła znacząca poprawa. - Piotruś jest całkowicie zdrowy, a rodzice wdzięczni naszemu patronowi - mówi kustosz sanktuarium.

Msza św. pod przewodnictwem biskupa Romualda Kamińskiego to dziękczynienie diecezji warszawsko-praskiej za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. Uroczystą Mszę św. poprzedzi, o godz. 17 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa litanią do św. Jana Pawła II. O godz. 17.30 odbędzie się odczytanie intencji w ramach Narodowej Nowenny.

Podczas uroczystości odbędzie się poświęcenie dzwonu jubileuszowego, który zabije po raz pierwszy 16 sierpnia - tego dnia w parafii odbędą się obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz odsłonięcie figury Matki Bożej Łaskawej. - Chcemy, żeby po tej uroczystości została pamiątka dla potomnych - mówi kapłan.

Przez cały dzień, od godz. 9, przy sanktuarium będzie można także obejrzeć samochód papieski, którym w latach 1990-2001 Ojciec Święty podróżował na wypoczynek do Castel Gandolfo. Pojazd przekazał Angelo Gugel, kamerdyner Jana Pawła II.

Intencje można jeszcze dołączać na stronie internetowej www.wotum1920.pl/nowenna.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama