Nowy numer 3/2021 Archiwum

"Janowi Pawłowi II zawdzięczam swoje powołanie"

Parafia św. Jana Pawła II na Bemowie zbiera wspomnienia o swoim patronie. Z inicjatywą wyszli parafianie. Wiele do powiedzenia na temat papieża Polaka ma także jej proboszcz.

- Odwiedzając naszych parafian, nieraz słyszałem naprawdę cudowne opowieści. Starsi wspominali anegdoty i słowa papieża, które wpłynęły na ich życie. Młodsi mówili o łasce wyproszenia potomstwa i uzdrowieniach za przyczyną świętego papieża po jego śmierci - mówi ks. Sławomir Abramowski, proboszcz parafii św. Jana Pawła II na Bemowie.

Dlatego z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, w ramach projektu "Wspomnienia JP2” - z inicjatywy parafian - powstał pomysł, by zebrać wspomnienia parafian i sympatyków związane z osobą świętego papieża.

Sam proboszcz na temat papieża Polaka ma wiele do powiedzenia. - Janowi Pawłowi II zawdzięczam moje powołanie - mówi. I kontynuuje: - Podczas jednej z audiencji w Watykanie, kiedy papież przechodził obok mnie, zatrzymał się, pomodlił i pobłogosławił. Kończyłem wówczas studia medyczne i byłem na etapie głębokiego rozważania nad swoim powołaniem. Jestem przekonany, że to błogosławieństwo miało wpływ na moją dalszą życiową drogę.

Proboszcz parafii na Bemowie wskazuje także na początki swojego powołania, które rodziło się podczas  spotkań z Janem Pawłem II w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Dziś, w prowadzonej przez siebie parafii, chce realizować duchowe przesłanie papieża Polaka. - Papież zawsze widział Kościół jako żywą wspólnotę na wzór Kościoła z pierwszych wieków. Chcielibyśmy, żeby nasza parafia - bardziej niż instytucją czy organizacją - była jedną chrześcijańską rodziną, której patronuje św. Jan Paweł II - mówi duchowny.

Przy parafii św. Jana Pawła II na Bemowie powstaje Centrum Rodziny pod wezwaniem świętego papieża, działa także przedszkole Jan Pawełek, od września ma ruszyć szkoła podstawowa. Swoje spotkania mają działające przy parafii grupy: Grupa Biblijna, Neokatechumenat, Matecznik, Żywy Różaniec, Klub Symeona i Anny oraz Efattha el Mashiah. Pod patronatem świętego papieża spotykają się także kobiety i mężczyźni.

*****

Wspomnienia można przesyłać na adres mailowy parafii: parafia.bemowo@gmail.com lub listownie na adres ul. Obrońców Tobruku 48, 01-494 Warszawa 46, skrytka pocztowa 107. - Zebrane świadectwa i wspomnienia opublikujemy na stronie parafii, a jeśli będą mogły pomóc innym, zrobimy z nich film i książkę - zapowiada proboszcz. I dodaje: projekt ma służyć także edukacji młodszego pokolenia.

Równolegle w ramach projektu "Słowa JP2” zbierane są najpiękniejsze fragmenty jego przepowiadań, homilii, czy nawet z anegdot z nim związanych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama