Nowy numer 44/2020 Archiwum

"Ale posłuchaj mnie...", czyli Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa

O małżeńskim dogadywaniu się, kłótniach, kryzysach i teściach "z nieba rodem" mówić będą goście 7. Tygodnia Modlitw za Powołanych do Małżeństwa "Tak na Serio". W tym roku wszystkie spotkania online.

Prosimy Boga o powołania kapłańskie, a dlaczego nie modlimy się za powołania do małżeństwa? – kilka lat temu w Niedzielę Dobrego Pasterza zapytali młodzi ks. Macieja Dalibora SDS. Odpowiedział: „Macie rację!”. I po raz siódmy z gronem świeckich i duchownych współpracowników organizuje Tydzień Modlitwy za Powołanych do Małżeństwa „Tak na Serio". – Małżeństwo jest powołaniem, propozycją Boga, Jego planem na życie. Dlatego wymaga rozeznania, przygotowania i decyzji o miłości, wierności, a potem wytrwania w przysiędze – podkreśla ks. Maciej.

Zaprasza do spotkań, w tym roku ze względu na epidemię – transmitowanych online. Od 30 maja do 7 czerwca na profilach „Tak na Serio” na Facebooku i kanale YouTube będzie można posłuchać konferencji zaproszonych gości.

– Do tej pory nasz projekt realizowaliśmy głównie w salwatoriańskich parafiach archidiecezji warszawskiej, a także częściowo w archidiecezji krakowskiej. Teraz poprzez transmisje internetowe ma szansę dotrzeć do dużo większego grona – mówi salwatorianin.

Mateusz Ochman, mąż i ojciec córek, w antyporadniku „Jak unieszczęśliwić siebie i swoją rodzinę” mówić będzie o tym, że we wspólnym życiu warto pielęgnować inne wartości niż tylko sumy na bankowym koncie. Nasz redakcyjny kolega Maciej Rajfur i jego żona Kamila opowiedzą o małżeńskich rozmowach i dogadywaniu się, które w przypadku ekstrawertycznego, gadatliwego humanisty i introwertycznej pani fizyk – jak sami przyznają – jest możliwe tylko „dzięki wielkiej łasce Bożej”.

Bogdan Kryzys Krzak podpowie, jak przechodzić przez małżeńskie kryzysy, żeby nie kończyły się rozstaniem. O kłótniach i pojednaniu mówić będą „Aszykiv, czyli Katarzyna (psycholog) i Arek (lekarz i teolog). Z tematem „teściów z nieba rodem” spróbuje się zmierzyć Anna Małecka-Puchałka - pedagog, doradca małżeński, a przede wszystkim matka trójki dorosłych dzieci oraz teściowa.

Ksiądz Jarosław Ogrodniczak, proboszcz parafii Świętej Rodziny w Piekarach Śląskich, będzie mówił o tym, jak żyć na co dzień mocą sakramentu małżeństwa, gdy „po ślubie kończy się bajka”.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama