Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

Odkryj duchowość karmelitańską i nią żyj

Do 10 października trwa nabór na studium w Instytucie Duchowości Carmelitanum na Solcu. Po raz pierwszy w tym roku została uruchomiona możliwość studiowania online.

Instytut Duchowości Carmelitanum Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych przy klasztorze Trójcy Świętej na Solcu został utworzony w ubiegłym roku. Pierwszy rok trzyletnich studiów z zakresu teologii duchowości, historii duchowości, duszpasterstwa i duchowości karmelitańskiej ukończyło 50 osób.

- Oprócz zgłębiania podstaw chrześcijańskiego Credo, w sposób szczególny zapoznajemy naszych słuchaczy z duchowością karmelu i jego świętymi: św. Janem od Krzyża, św. Teresą Benedyktą od Krzyża, św. Teresą od Jezusa czy św. Teresą od Dzieciątka Jezus - mówi o. Wojciech Ciak, karmelita bosy, dyrektor Instytutu Duchowości Carmelitanum. - Duchowość karmelitańska to jedna propozycji, którą daje Kościół dla naszego uświęcenia. Wielu naszych słuchaczy nie tylko ją poznaje, ale zaczyna nią żyć - dodaje.

Do 10 października można składać dokumenty na drugą edycję studium. Zajęcia będą odbywać się przez dwa semestry stacjonarnie w każdy wtorek od 17.20 do 20.20 w pomieszczeniach klasztory na Solcu. Po raz pierwszy w tym roku został uruchomiony e-Instytut, dający możliwość studiowania przez internet.

- Nasze studium adresowane jest przede wszystkim do osób świeckich zaangażowanych w pracę katechetyczną, duszpasterską, charytatywną, działających w różnego rodzaju wspólnotach, ruchach i grupach parafialnych. Zapraszamy także kapłanów, formatorów zakonnych oraz formatorki instytutów zakonnych żeńskich - mówi o. W. Ciak OCD.

- Dzięki studium zaczynam rozumieć, w co wierzę i świadomie przyjmować chrześcijańskie prawdy wiary - mówi absolwentka pierwszego roku IDC, Dorota Hakenberg, świecka karmelitanka, żona i mama dwójki dzieci.

Więcej informacji o rekrutacji na stronie www.warszawa.carmelitanum.pl >>
 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama