Nowy numer 49/2020 Archiwum

Koronawirus w klasztorach na Woli i na Starówce

Z powodu wykrytych ognisk zakażenia w dwóch żeńskich zgromadzeniach zakonnych do odwołania zamknięte będą: kościół św. Marcina na Starym Mieście i kaplica w klasztorze sióstr karmelitanek bosych na Woli.

"W ostatnich dniach okazało się, że siostry naszej wspólnoty są zakażone koronawirusem. Wszystkie na szczęście przechodzimy go łagodnie" - poinformowały na swojej stronie internetowej mniszki ze wspólnoty zakonnej na Woli. 

W związku z wykrytym ogniskiem zakażenia, klasztor przy ul. Wolskiej 27/29 oraz znajdująca się na jego terenie publiczna kaplica, pozostaną zamknięte dla osób z zewnątrz przez co najmniej dwa tygodnie. 

Karmelitanki proszą o modlitwę. Same też zapewniają o modlitwie. 

"Pan Bóg dał nam okazję do dodatkowej małej ofiary akurat w trakcie nowenny w intencji obrony życia" - piszą siostry.

Zakażanie koronawirusem SARS–CoV–2  wykryto też na terenie klasztoru sióstr franciszkanek służebnic krzyża, przy ul. Piwnej na Starym Mieście.

"W trosce o bezpieczeństwo wiernych uczęszczających do naszej świątyni, podjęliśmy decyzję o czasowym zamknięciu kościoła i klasztoru od 16 października. W chwili obecnej wszyscy mieszkańcy pozostają w samoizolacji" - napisały franciszkanki.

Odwołano też spotkania wspólnot i grup duszpasterskich. Nieczynna jest Biblioteka Wiedzy Religijnej i Kącik pod Wieżą oraz kancelaria rektoratu kościoła św. Marcina.

Msze św. w tygodniu o 17:30 i w niedziele o 9:30, 11:00 i 17:30 są transmitowane przez radio internetowe: www.piwna.caster.fm

"Polecamy się waszym modlitwom, aby jak najowocniej i z pożytkiem duchowym przeżyć ten czas" - proszą siostry.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama