Nowy numer 48/2020 Archiwum

Klasztor w Niepokalanowie na kwarantannie

Bazylika, kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu i kaplica św. Maksymiliana funkcjonują bez zmian - poinformowali na swoim Facebooku ojcowie franciszkanie.

"Ze względu na pozytywny wynik dwóch naszych braci na Covid-19 od 19 do 28 października nasza wspólnota jest na kwarantannie. Kwarantanną jest objęty tylko teren naszego zamieszkania. Bazylika, kaplica św. Maksymiliana, muzeum, dom rekolekcyjny i wydawnictwo są dostępne dla wiernych” - czytamy komunikacie o. Mariusza Słowika, gwardiana franciszkańskiego klasztoru Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie zamieszczonym na Facebooku.

INFORMACJA OD O. GWARDIANA MARIUSZA SŁOWIKA W ZWIĄZKU Z KWARANTANNĄ W KLASZTORZE NIEPOKALANOWSKIM

Opublikowany przez Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie Wtorek, 20 października 2020

Ojcowie franciszkanie informują także, że bazylika, kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu, kaplica św. Maksymiliana i wydawnictwo funkcjonują bez zmian. "Msze św. sprawują ojcowie spoza naszej wspólnoty, a muzeum, kaplicę św. Maksymiliana i wydawnictwo obsługują siostry zakonne i osoby świeckie” - czytamy w komunikacie.

Do spowiedzi można przystąpić jedynie na początku Mszy św., a intencje przyjmowane są przy głównej furcie.

Do 28 października nie będzie czynna kancelaria parafialna. Pod nr tel. 733 992 635 w godz. 9-10 oraz 17-18 będzie można załatwić tylko sprawę pogrzebu.

"Prosimy o modlitwę za chorych braci i dziękujemy za wszystkie słowa otuchy” - piszą na FB franciszkanie.

To już drugi raz, kiedy u zakonników wykryto zakażenie Covid-19. Podobna sytuacja miała miejsce w czerwcu. Po wykryciu koronawirusa u jednego z członków wspólnoty, bazylika w Niepokalanowie, kaplica św. Maksymiliana oraz inne obiekty znajdujące się na terenie klasztoru zostały zamknięte.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama