Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dzwon Głos Nienarodzonych zabrzmi przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W przededniu decyzji sędziów Trybunału Konstytucyjnego symbolicznie uderzą w niego przedstawiciele środowisk pro-life.

Dzwon Głos Nienarodzonych powstał z inicjatywy Bogdana Romaniuka, wiceprezesa Fundacji Życiu Tak im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w reakcji na informację o 42 mln aborcji dokonywanych każdego roku na całym świecie.

We wrześniu w Watykanie poświęcił go papież Franciszek i powiedział: "Niech jego głos budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie”. I taka jest jego misja.

Po raz pierwszy w Polsce Głos Nienarodzonych zabrzmi 21 października przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki po Mszy św. o godz. 18 w żoliborskim sanktuarium w intencji dobrej decyzji sędziów Trybunału Konstytucyjnego oraz w intencji dzieci nienarodzonych.

W dzwon uderzą przedstawiciele środowisk pro-life. - Chcemy przede wszystkim modlić się o dobre decyzje dla osób stanowiących prawo. Polska staje przed szansą, by życie w łonach matek było w pełni chronione. Uderzeniem w dzwon oddajemy symbolicznie głos nienarodzonym - wyjaśnia B. Romaniuk.

Na dzwonie widnieją dwaj cherubini, którzy strzegą poczętego dziecka, obok znajduje się fragment z Księgi proroka Izajasza: "Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię”. - To przesłanie mówiące o tym, że życie pochodzi od Boga - wyjaśnia wiceprezes fundacji.

Dodatkowo na płaszczyźnie dzwonu znajdują się dwie kamienne tablice z V przykazaniem "Nie zabijaj” oraz słowami Pana Jezusa, który mówi, że nie przyszedł na świat, aby zmieniać prawo. - To prawo ustanowione przez Boga obowiązuje także dzisiaj - dodaje.

Także miejsce, w którym zabrzmi Głos Nienarodzonych nie jest przypadkowe. Przy kościele św. Stanisława Kostki od ponad 30 lat działa Ruch Obrony Życia im. ks. Jerzego Popiełuszki. - Na płaszczyźnie dzwonu wyryte są także słowa bł. ks. Jerzego, który mówił, że "życie dziecka zaczyna się pod sercem matki" - dodaje.

Głos Nienarodzonych na co dzień będzie przebywał w parafii Wszystkich Świętych w Kolbuszowej na Podkarpaciu. Stąd będzie wyruszał w miejsca, w których podejmowane są inicjatywy broniące poczęte życie tj. marsze dla życia. W styczniu ma pojawić się podczas największej manifestacji pro-life w Waszyngtonie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama