Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Wiele się zmieni

W archidiecezji warszawskiej nie będzie tradycyjnych procesji na cmentarze, a w kościołach będą obowiązywać limity wiernych.

W tym roku wyjątkowo – w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa wiernym – 1 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych w archidiecezji warszawskiej nie odbędą się tradycyjne procesje na stołeczne cmentarze. W kościołach zostaną odprawione Msze święte z zachowaniem limitów i obowiązujących restrykcji sanitarnych.

W Dzień Zaduszny 2 listopada o godz. 18 w archikatedrze warszawskiej kard. Kazimierz Nycz poprowadzi do krypt procesję żałobną, której będzie towarzyszyła modlitwa za zmarłych arcybiskupów warszawskich, prezydentów i książąt mazowieckich. Następnie o godz. 19 odprawi Mszę żałobną za zmarłych. We Mszy św. będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 200 osób.

1 listopada w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach uroczysta Msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach zostanie odprawiona o godz. 12.30. Zaraz po niej - nabożeństwo w intencji zmarłych. Limit wiernych to 55 osób.

W kościele św. Ignacego z Loyoli, skąd w minionych latach wyruszała procesja na Cmentarz Północny, Msza św. rozpocznie się o 11.30 pod przewodnictwem proboszcza. Limit wiernych: 90 osób.

W kościele św. Marii Magdaleny na Wawrzyszewie Msza św. w intencji zmarłych będzie sprawowana o godz. 13. Bezpośrednio po niej – zamiast tradycyjnej procesji na cmentarz – w kościele zostanie odprawione nabożeństwo za zmarłych. Limit wiernych: 160 osób.

1 listopada nie będzie tradycyjnych procesji m.in. na Cmentarzu Powązkowskim, Cmentarzu Północnym na Wólce Węglowej czy Cmentarzu Wawrzyszewskim, ale modlitwa w intencji zmarłych będzie zanoszona do Boga podczas nabożeństw w świątyniach.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama