Nowy numer 48/2020 Archiwum

"Zdarzyło się w Watykanie". Konkurs dla czytelników

Dla czytelników "Gościa Warszawskiego" mamy trzy egzemplarze książki Magdaleny Wolińskiej-Riedi.

Autorka bestselleru "Kobieta w Watykanie" tym razem oddaje głos dziesięciu świadkom pontyfikatu Jana Pawła II. Ale nie są to osoby z pierwszych stron gazet. Oprócz windziarza, ogrodnika i pracownika drukarni jest też Paolo, inżynier i wynalazca, dzięki któremu papież mógł odprawiać Msze św. i spotykać się z wiernymi prawie do końca. Tworzył przemyślne urządzenia, podjazdy, wózki, które wspierały coraz słabszego papieża. Jego pomysłowość wielokrotnie ratowała sytuację. Wśród rozmówców Magdaleny Wolińskiej-Riedi są także: Massimo, Egildo, Gianluca, Claudio i Valentino - watykańscy żandarmi, którzy organizowali słynne wtorkowe wypady na łono przyrody poza ciasne watykańskie mury, w promieniu około stu kilometrów od Rzymu.

Autorka rozmawia z wybitnym krawcem papieskiego wojska, który pracował na planie trzech ostatnich produkcji o papieżach, papieskim kierowcą, czy sanitariuszem, który spędził przy papieżu tylko trzy lata. To on wykonał ostatnie badanie EKG, które potwierdziło zgon papieża 2 kwietnia 2005 r.

- Wszyscy oni mówią, że świadectwo życia, a zwłaszcza cierpienia papieża pozostawiło w nich trwały ślad. Kierowca Pietro, którego córka choruje na nowotwór mówi, że trzyma go nie tylko modlitwa do Jana Pawła II, ale przede wszystkim pamięć o tym, jak świadomie przeżywał swoją chorobę - mówi Magdalena Wolińska-Riedi.

Książka w promocyjnej cenie jest dostępna w naszym sklepie gosc.pl.

Dla naszych Czytelników mamy trzy egzemplarze książki "Ćwiczenia ze szczęścia", ufundowane przez wydawnictwo ZNAK. O tym, jak je otrzymać, piszemy na kolejnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama