Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dla singli online, dominikańskie i ekolekcje

Tegoroczne rekolekcje adwentowe będą inne niż zwykle. Kaznodzieje spotkają się z nami wirtualnie, w poszczególne niedziele Adwentu lub na roratnych Mszach św.

Z powodu limitów wiernych nie we wszystkich kościołach odbędą się tradycyjne, trzydniowe rekolekcje adwentowe. W niektórych parafiach i duszpasterstwach zostały one rozłożone na poszczególne niedziele Adwentu lub przeniesione na Msze św. roratnie. Nauki rekolekcyjne zostaną wygłoszone także online. Kto, gdzie i kiedy wygłosi w tym roku rekolekcje?

 • Dla singli

Online. Duszpasterstwo singli "Przystań Rozwoju” zaprasza do udziału w rozważaniach adwentowych online. W trzy kolejne niedziele Adwentu: 6, 13 i 20 grudnia o g. 21 na kanale na YT Przystani Rozwoju >> nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Stanisław Szlassa.

 • Studenckie

Kościół Najświętszego Zbawiciela. Pod hasłem "Miłość stała się pokarmem” rekolekcje adwentowe w dniach 13-15 grudnia wygłosi o. Maciej Ziębiec, redemptorysta. Nauki na Mszy św. niedzielnej o 20.30, w poniedziałek i wtorek o 18.30. Organizatorzy udostępnią nagranie na Facebooku DA Sandał.

 • Józef, Sara, Abraham…

Kościół akademicki św. Anny. W tym roku w św. Annie nie odbędą się tradycyjne trzydniowe rekolekcje. Nauki w czasie rorat wygłosi ks. Krystian Sacharczuk. Ich tematem będą postacie biblijne, które powiedziały Bogu “tak” na Jego wezwanie. Msze św. roratnie z nauką będą odprawiane o godz. 7, od poniedziałku do piątku w dniach 30 listopada - 18 grudnia. Transmisja online na kanale YT Duszpasterstwa Akademickiego św. Anna >>

 • Na co jeszcze czekamy?

Kościół sióstr sakramentek na Nowym Mieście. Rekolekcje adwentowe "Na co jeszcze czekamy?” w dniach 16-18 grudnia poprowadzi o. Szymon Hiżycki OSB. Codziennie o godz. 19 Msza św. z chorałem gregoriańskim, nauka rekolekcyjna i kompleta.

 • U paulinów na Długiej

Kościół Ducha Świętego. Rekolekcje w dniach 20-22 grudnia poprowadzi o. Jacek Salij OP. W niedzielę Msza św. z nauką o godz. 20, a w poniedziałek i wtorek Msza św.  z nauką o godz. 17.

 • Na Pradze

Katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 13-16 grudnia i poprowadzi je ks. Marek Kruszewski - od wielu lat związany duszpastersko z rodzinami i małżeństwami. Nauki rekolekcyjne na wszystkich niedzielnych Mszach św., natomiast od poniedziałku do środy o godz. 6.30, 10, 18 i 20.

 • W Śródmieściu

Bazylika Świętego Krzyża. Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 13-16 grudnia. W niedzielę nauka na wszystkich Mszach św. a w dni powszednie o g. 9, 12 i 18.

 • Radiowe

Radio Warszawa. Adwentowe rekolekcje radiowe pod hasłem "Słowo, które rani” odbędą się 14-18 grudnia, godz. 9.15, 14.15 i 23 na 106,2 FM. Nauki wygłoszą: o. Paweł Subik, paulin, i s. Andrea Jonczyk, zmartwychwstanka.

 • Dla wszystkich

Dominikanie na Służewie. Adwentowe rekolekcje "dla wszystkich” w dniach 13-16 grudnia pod hasłem "Szczęśliwy ten, kto we Mnie nie zwątpi” wygłosi ks. Wojciech Janyga. Nauki rekolekcyjne 13 grudnia podczas Mszy św. o 9.30 i 14, a od poniedziałku do środy podczas Mszy o 6.00 (roraty) i o godz. 18. Liturgie z naukami rekolekcyjnymi będą transmitowane na dominikańskim kanale YouTube >>

 • Ekolekcje

Kościół Przemieniania Pańskiego. "Ekologia - wybór czy nakaz?” to temat rekolekcji, które od 7 do 9 grudnia o godz. 20 w kościele ojców kapucynów przy ul. Miodowej 13 poprowadzą: br. Szymon Janowski OFMCap br. Cordian Szwarc OFM oraz Piotr Abramczyk, prezes zarządu GCCM Polska - Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska. Spotkania będą transmitowane na facebooku, na profilu: Caritas Laudato si.

 • Ze Stacją7

W każdą środę i niedzielę Adwentu o godz. 18 na kanale YouTube rekolekcje “Siła nadziei” poprowadzi o. Tomasz Nowak OP >>

 • Duszpasterstwo akademickie UKSW

Zoom. Rekolekcje online poprowadzi ks. Marek Chmielniak SAC. Nauki rekolekcyjne w piątek 4 grudnia o godz. 19 konferencja pt. “O Sądzie Ostatecznym, którego nie trzeba się bać”, a w sobotę 5 grudnia o godz. 19 konferencja pt. “O pewności nieba i możliwości piekła". Rekolekcje odbędą się na platformie ZOOM, szczegóły na FB duszpasterstwa.

 • Słowo na niedzielę

Archikatedra Warszawska. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w każdą niedzielę Adwentu, od 29 listopada, w następującym porządku: o godz. 11 rekolekcje liturgiczne poprowadzi ks. Bartosz Szoplik, o godz. 18 rekolekcje dla poszukujących poprowadzi ks. Bogdan Bartołd, o godz. 21 rekolekcje biblijne dla młodych poprowadzi ks. Maciej Jaszczołt.

 • U dominikanów

Kościół św. Dominika na Służewie. W dniach 6-9 grudnia rekolekcje akademickie będzie głosił o. Grzegorz Ćwierkiewicz OP z klasztoru w Katowicach. Początek rekolekcji zatytułowanych "Synu mój, będziesz człowiekiem" - w niedzielę, 6 grudnia, podczas Mszy akademickiej o godz. 20.15, kolejne nauki od poniedziałku do środy na Mszy o godz. 19.30. Transmisja online na kanale YT >>

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama