Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kuklówka pożegna dawnego proboszcza

Pogrzeb śp. kanonika Czesława Zdziarskiego odbędzie się 13 stycznia w parafii w Kuklówce.

Ksiądz kanonik Czesław Zdziarski zmarł wieczorem 7 stycznia w Domu Księży Emerytów w Łomiankach-Kiełpinie. Miał 96 lat, z których 58 przeżył w kapłaństwie.

Wprowadzenie ciała zmarłego kapłana do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Kuklówce (ul. J. Chełmońskiego 6) nastąpi 12 stycznia o godz. 15. Następnie zostanie odprawiona Msza św. z udziałem duchowieństwa dekanatu grodziskiego oraz odbędzie się czuwanie przy trumnie zmarłego.

Pogrzebowa Msza św. zostanie odprawiona 13 stycznia o godz. 11. Po niej ciało zmarłego zostanie złożone na cmentarzu parafialnym przy ul. Grodziskiej 31.

"To był człowiek wielkiej wiary, pokory, skromności, dobroci i pracowitości. Podczas swoich urlopów pomagał w szczycie pielgrzymkowym ojcom paulinom jako spowiednik na Jasnej Górze" - wspomina jeden z kapłanów.

Ksiądz Czesław Zdziarski urodził się w Bagatelach, niedaleko Ostrowi Mazowieckiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1962 r. z rąk  kard. Stefana Wyszyńskiego.

Był wikariuszem parafii: Kocierzew, Sochaczew, Wiskitki oraz rezydentem w Guzowie. Jego pierwszą proboszczowską parafią były Lipce Reymontowskie, a w 1976 r. został proboszczem parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kuklówce. Podczas ponad 20 lat proboszczowania w Kuklówce m.in. wybudował nowy kościół i zmodernizował teren wokół niego i plebanii. W 1997 r. przeszedł na emeryturę i pozostał w parafii jako rezydent. Ostatnio przebywał w kiełpińskim Domu Księży Emerytów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama