Nowy numer 9/2021 Archiwum

Nie możesz wyjechać na rekolekcje? Odpraw je w domu

W Wielkim Poście pod hasłem "Pokój mój daję wam" odbędą się rekolekcje ignacjańskie w codzienności.

Rekolekcje odprawiane są indywidualnie we własnym domu według metody św. Ignacego Loyoli - oparte o rozważanie słowa Bożego i codzienną 45-minutową medytację, słuchanie konferencji i rozmowę z kierownikiem duchowym online lub telefonicznie.

Miesięczne skupienie rozpocznie się Mszą św. 21 lutego o g. 16 w dolnym kościele jezuickiego sanktuarium św. Andrzeja Boboli (przewidziana jest także transmisja online). - Rekolekcje skierowane są do osób, które chcą uporządkować swoje życie zgodnie z wiarą, odczuwają potrzebę pogłębienia więzi z Bogiem, chcą nauczyć się właściwego podejmowania decyzji i ich realizacji - wyjaśnia Beata Mikołajczuk-Gąska ze Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego, współorganizatora wydarzenia. - Zapraszamy także osoby, które poznały smak rekolekcji ignacjańskich i chcą kontynuować tę drogę, ale z różnych powodów nie mogą wyjechać do domu rekolekcyjnego - dodaje.

W tym roku motywem przewodnim skupienia będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana "Pokój mój daję wam”. Materiały rekolekcyjne dostępne będą na stronie internetowej www.wzch.org.pl/radiowe >> oraz emitowane w Radiu Warszawa. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego i przesłać do 15 lutego na adres: wzch.ignacjanskie2021@gmail.com. W rekolekcjach co roku bierze udział ponad 100 osób.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama