Nowy numer 30/2021 Archiwum

Rusza nabór na stypendium m. st. Warszawy im. Jana Pawła II

Jak co roku, uczniowie i studenci z warszawskich szkół i uczelni mogą się ubiegać o stypendium m. st. Warszawy im. Jana Pawła II. Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza do udziału w 17. edycji programu. Rekrutacja dla uczniów rozpocznie się już 25 czerwca i potrwa do 31 lipca.

Program stypendialny jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz studentów do ukończenia 26. roku życia.

Stypendia m. st. Warszawy im. Jana Pawła II to jeden z najstarszych samorządowych programów stypendialnych w Polsce. Przez 16 lat jego trwania przyznano łącznie ponad 9 tys. stypendiów. To program, który jest nastawiony na rozwój mieszkańców Warszawy i przyszłość stolicy. O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół oraz uczelni, jeśli spełniają łącznie następujące wymagania formalne: uzyskują dobre wyniki w nauce (średnia ocen nie może być niższa niż 4,0 w przypadku uczniów oraz 3,5 w przypadku studentów), miesięczny dochód netto na jednego członka ich gospodarstwa domowego nie przekracza kwoty 1700 zł oraz mogą pochwalić się działalnością i osiągnięciami naukowymi, sportowymi, artystycznymi lub zaangażowaniem społecznym.

Formularze wniosków o przyznanie stypendium będą dostępne w wersji elektronicznej na stronie: stypendia.um.warszawa.pl. Wnioski wraz z załącznikami będzie można złożyć elektronicznie, a także osobiście lub pocztą na adres: Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, 00-372 Warszawa.

Stypendia to nie tylko wsparcie finansowe, ale także autorski program edukacyjny, który umożliwia jego uczestnikom wszechstronny rozwój, zapewnia im możliwość realizowania własnych pomysłów, pobudza do podejmowania nowych wyzwań i stawiania sobie ambitnych celów.

Rekrutacja do edycji 2021/2022 dla uczniów i słuchaczy szkół policealnych rozpocznie się 25 czerwca i potrwa do końca lipca. Rekrutacja dla studentów prowadzona będzie od 1 września do 10 października. Wysokość stypendium wynosi od 200 zł do nawet 1500 zł. Więcej informacji na stronie www.stypendiajp2.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama