Portrety matki Czackiej, kard. Wyszyńskiego i kopię Cudownego Wizerunku Matki Bożej otoczą astry, słoneczniki, mieczyki, cynie, a także jarzębina czy gałązki dębowe.
Beatyfikacyjny wizerunek prymasa Wyszyńskiego powstał na podstawie fotografii z Archiwum Instytutu Prymasowskiego, a wizerunek matki Czackiej - na podstawie fotografii z Archiwum Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.
- To będą fotografie, gdyż uznaliśmy, że w przypadku osób, których twarze są doskonale znane i pamiętane, sporządzanie portretów w tak ważnym momencie jest dość trudne i ryzykowne, a szlachetna fotografia może najlepiej oddać coś z rysów i ducha tych postaci - podkreśla bp Michał Janocha, który kierował komisją odpowiadającą za przygotowanie portretów beatyfikacyjnych i wystrój świątyni w dniu beatyfikacji prymasa Wyszyńskiego i matki Czackiej.
Panele akustyczne, które stanowią ścianę zamykającą prezbiterium, zostały już pokryte w kilku pasmach pionowymi kompozycjami żywych kwiatów, które formą i barwą harmonijnie dopełniać będą sakralną przestrzeń architektoniczną. Jest to nawiązanie do tradycji strojenia ołtarza w kaplicach sióstr franciszkanek służebnic krzyża z Lasek i w kościele św. Marcina przy Piwnej w Warszawie, zwłaszcza na uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwanej w tradycji Kościoła w Polsce Matką Boską Zielną.
Kompozycja składa się z prostych kwiatów: obok astrów, słoneczników, mieczyków, cynii, zobaczyć można będzie w tle polną nawłoć, jarzębinę czy gałązki dębowe. Bukiety wykonały siostry franciszkanki z Lasek. Autorką projektu i realizacji jest s. Alberta Chorążyczewska, artysta plastyk, scenograf i reżyser; autorka m.in. projektu drewnianego sarkofagu matki Czackiej w Laskach. Projekt techniczny i montaż podkonstrukcji wykonał inż. Konrad Kulita, a realizacji drewnianych tryptyków podjął się Wiesław Chryc i jego firma Jandrew.