Nowy numer 4/2022 Archiwum

“Oto człowiek”. Klerycy zapraszają na sztukę

Przez cały styczeń, w weekendy, w gmachu warszawskiego seminarium będzie można zobaczyć przedstawienie przygotowane przez kleryków III roku.

To już tradycja, że klerycy III roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie wystawiają sztukę teatralną. – Jest to kolejny krok na drodze formacji kapłańskiej – podkreślają alumni.

Spektakl “Oto człowiek” to oparta na faktach historia trudnych wyborów, głębokich relacji i zmagań z samym sobą. Bohaterem spektaklu jest człowiek, który wykazuje się odwagą i męstwem w walce z przeciwnościami, a jednocześnie wielką empatią wobec spotkanych osób.

– Sztuka pokazuje prawdę o zwykłym człowieku, który kierował się w swoim życiu ważnymi wartościami oraz jego relacje z ludźmi, których spotkał na swojej drodze. To opowieść, w której nie zabraknie aktualnych pytań  – mówi kl. Michał Satkowski z III roku.

Scenariusz napisali klerycy III roku. – Chcemy, aby każdy znalazł w tej sztuce coś dla siebie – dodaje kl. Satkowski. Alumni wyreżyserowali spektakl pod opieką Anny Kędziory.

Sztukę "Oto człowiek" będzie można zobaczyć w kolejne weekendy od soboty 8 stycznia. Miejsca można rezerwować telefonicznie pod numerem 791 549 062 od poniedziałku 3 stycznia: w poniedziałki w godz. 17-21, w środy w godz. 19-21, w piątki w godz. 16-18.

Spektakl będzie wystawiany z zachowaniem obowiązujących obostrzeń, zgodnie z którymi na sali może być zajętych 30 procent miejsc. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych, które powinny okazać certyfikat szczepienia.

Wstęp na sztukę jest bezpłatny, ale po jej obejrzeniu można wesprzeć dobrowolną ofiarą na wyjazd studyjny kleryków III roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama