Kard. Nycz do osób konsekrowanych: Jesteście niezastąpioną cząstką Kościoła

W święto Ofiarowania Pańskiego, w którym przypada też Światowy Dzień Osób Konsekrowanych, przedstawiciele zakonów żeńskich, męskich, instytutów świeckich oraz osób konsekrowanych uczestniczyli w Mszy św. w archikatedrze warszawskiej.

Liturgii, podczas której zostały poświęcone gromnice, przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

Zwrócił uwagę na słowa wypowiedziane przez Symeona do Maryi, które wskazują, że święto Ofiarowania Pańskiego wraz z Uroczystością Bożego Narodzenia i Objawienia Pańskiego jest pewną całością.

- W tych trzech świętach Kościół objawia nam prawdę o tym, po co Jezus przyszedł na świat - po to, by nas zbawić i po to, by to zbawienie było głoszone całemu światu - mówił.

Jednocześnie podkreślił, że głoszenie tej prawdy jest zadaniem każdego ochrzczonego, a w sposób szczególny  osoby konsekrowanej.

- Także gdy jesteśmy powołani do posługi liturgicznej w Kościele, do służenia liturgii w Kościele, kiedy jesteśmy powołani do katechezy, do wychowania, do prowadzenia szkół, do prowadzenia wielorakich dzieł charytatywnych - to zawsze przecież jest to głoszenie Chrystusa i bycie Jego światłem, jest to głoszenie Ewangelii i dobrej nowiny o zbawieniu - powiedział kardynał.

Powołując się na słowa Symeona, dodał jednocześnie,  że głoszenie Ewangelii jest związane nie tylko z trudem, ale czasem i z męczeństwem. - Nigdy nie było łatwej ewangelizacji, a wydaje się, że ten czas, w który wchodzimy, jest czasem ewangelizacji wymagającej poświęcenia i gotowości do przyjęcia cierpienia i krzyża - powiedział.
 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..