Nowy numer 5/2023 Archiwum

W kwietniu w Warszawie odbędzie się spotkanie synodalne "Mężczyzna w Kościele”

Na spotkanie organizowane przez Drogę Odważnych zaproszonych jest ponad 130 męskich wspólnot, grup oraz zgromadzeń zakonnych z całej Polski. Potwierdzenie udziału do 20 lutego.

Spotkanie synodalne "Mężczyzna w Kościele” odbędzie się 2 kwietnia w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie. - To bardzo szeroki projekt adresowany do wszystkich mężczyzn zaangażowanych w Kościele: we wspólnotach, grupach parafialnych, bractwach, duszpasterstwach. Zaproszenie kierujemy do męskich wspólnot w całej Polsce, a także do męskich zgromadzeń zakonnych - mówi Dariusz Dudek, przedstawiciel organizatorów i redaktor naczelny portalu drogaodwaznych.pl.

- W ostatnich latach przybyło w Kościele inicjatyw formujących mężczyzn, zarówno o zasięgu lokalnym jak i ogólnopolskim. Spotkanie synodalne jest okazją, by się poznać, porozmawiać, pomodlić i policzyć. W sumie wysłaliśmy ponad 130 zaproszeń - dodaje.

Spośród wspólnot działających w Warszawie i jej okolicach chęć udziału w synodzie zadeklarowała: wspólnota W Połowie Drogi, grupa św. Michała Archanioła, oraz warszawskie zakony: kapucyni i pijarzy.

Wspólnoty, które chcą wziąć udział w spotkaniu synodalnym, do 20 lutego powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie mezczyznawkosciele.pl. Następnie na podstawie przesłanego scenariusza wraz z zagadnieniami, które należy w duchu synodalności omówić i podsumować w swojej wspólnocie. - Chcemy, by uczestnicy zastanowili się jakie szanse i jakie zagrożenia dostrzegają w obecnej sytuacji w Kościele - mówi Dariusz Dudek.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy