Nowy numer 32/2022 Archiwum

Jedyna taka noc

202 placówki kulturalne otwarte do późnej nocy, bogata oferta wydarzeń plenerowych, specjalne linie muzealne i wydłużony czas kursowania transportu miejskiego - już w tę sobotę, po raz 18.

Warszawa zachęca także do uczestnictwa w wydarzeniach plenerowych, których będzie w tym roku aż 84 - wystawy plenerowe, nocne spacery po ogrodach czy koncerty, np. w Muzeum Fryderyka Chopina. Dla tych, którzy wolą uczestniczyć w Nocy Muzeum bez wychodzenia z domu, jest oferta online. 20 instytucji przygotowało specjalny, wirtualny program. Będzie można wirtualnie zwiedzić Fabrykę Wedla, pospacerować po budowie Muzeum Sztuki Nowoczesnej czy odbyć wycieczkę po Muzeum Powstania Warszawskiego.

Centrum Olimpijskie na Żoliborzu fanom tenisa zaprezentuje rakietę i piłeczkę z Roland Garros Igi Świątek. Kibice żużla w drodze na Stadion Narodowy na Grand Prix będą mogli obejrzeć motocykle żużlowe mistrzów świata - Jerzego Szczakiela, Tomasz Golloba i Bartosza Zmarzlika. Osoby zainteresowane himalaizmem i alpinizmem zobaczą wystawę "Wanda w kadrze", poświęconą Wandzie Rutkiewicz. Gościem Nocy Muzeów będzie Paweł Nastula, mistrz olimpijski w judo. Dodatkowo na zwiedzających od 18.00 do 1.00 czekają pokazy karate, szermierki, łucznictwa, kendo.

Z myślą o gościach z Ukrainy na tegoroczną Noc Muzeów zaplanowano informator także w języku ukraińskim, a 34 placówki przygotowały specjalny program, np. oprowadzanie po Muzeum Warszawy w języku ukraińskim czy nocne malowanie w Muzeum Łazienki Królewskie - zapowiada wiceprezydentka Aldona Machnowska-Góra.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama