Nowy numer 26/2022 Archiwum

Bp Kamiński zaprasza na zakończenie synodu

Po 8 miesiącach spotkań, dyskusji, wymiany myśli czas na podsumowanie. Biskup diecezji warszawsko-praskiej dziękuje diecezjanom za aktywny udział w pracach synodu.

W komunikacie do duchowieństwa i wiernych diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński zaprasza na ostatni etap diecezjalnego synodu, który będzie jego podsumowaniem. Biskup podkreśla, jak ważna jest idea "budowania Kościoła wsłuchującego się w głos Ducha Świętego". I pisze o roli Kościoła, którą jest nieustanie nasłuchiwanie, "by wciąż na nowo odczytywać znaki czasu".

Po 8 miesiącach prac synodalnych w diecezji warszawsko-praskiej zostaną przedstawione ich wyniki. Odbędzie się to podczas ostatniego z etapów synodu, na który bp Kamiński zaprasza 1 czerwca o godz. 18 do konkatedry Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku (ul. Grochowska 365).

Podczas uroczystej Mszy św. zostanie przedstawiony raport końcowy z ankiet przeprowadzonych na terenie diecezji warszawsko-praskiej. A wypowiedzi napłynęło niemało, bo od ok. 3 tys. osób.  

"Taka liczba pokazuje, jak bardzo nasz lokalny Kościół żywotnie podszedł do postawionego nam celu przez Ojca Świętego. To wydarzenie jest również o tyle ważne, że każda parafia otrzyma indywidualne zestawienie ankiet, które wpłynęły z poszczególnych wspólnot parafialnych" - pisze duchowny.

Na zakończenie komunikatu bp Kamiński dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w dyskusje synodalne, "za świadome i dojrzałe budowanie diecezjalnej wspólnoty". "W dobie tak wielu trudności wpatrujmy się razem w oblicze Pana Jezusa, który nas powołał, byśmy budowali królestwo Boże na ziemi" - podkreśla biskup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama