Nowy numer 38/2022 Archiwum

Co wymyślą nowicjusze? Już w niedzielę Jarmark Dominikański

Po trzyletniej przerwie dominikanie ze Służewa zapraszają mieszkańców Warszawy na wspólne świętowanie 29 maja.

Zainteresowaniem cieszy się też "antykwariat pod chmurką", gdzie za dosłownie kilka złotych można upolować ciekawe książki i albumy z każdej dziedziny. Jak zawsze, na przyklasztornym terenie swoje stoiska rozłożą parafialne wspólnoty, które będą serwować domowe ciasta, lemoniadę i inne smakołyki.

Nie zabraknie też kiełbaski z grilla i zakonnego bigosu br. Jana. Będzie można także kupić rękodzieło: od pisanych ikon, po oryginalną biżuterię, ceramikę, kosze z wikliny, miody, domowe przetwory. W Strefie Dziecka na najmłodszych będą czekały dmuchańce, wata cukrowa, ale też wiele ciekawych warsztatów i gra terenowa.

Jak zawsze, dochód z jarmarku jest przeznaczony na dzieła prowadzone przez służewski klasztor. - W tym roku na jednym ze stanowisk, we współpracy z grupą charytatywną z Freta, będziemy wspierać Ukrainę przez przygotowywanie i sprzedaż ukraińskich przysmaków - dodaje Anna Dudzik, koordynatorka jarmarku.

Ale tym, co jest najcenniejsze w tym corocznym święcie, są zawsze spotkanie i rozmowa. Na majowej trawie, na leżakach czy w strefie dominikańskiej (przy dobrej kawie), gdzie można bez skrępowania porozmawiać o życiu z braćmi, ojcami i świeckimi dominikanami. Można też przy szklance świeżo wyciśniętego soku pogawędzić z członkami wspólnot działających na terenie służewskiej parafii.

- Jarmark jest okazją do wspólnego ucieszenia się, poznania, integracji. To piękne świętowanie w różnorodności, bo łączy rodziny, dzieci, osoby starsze, niepełnosprawne, młodzież, wspólnoty, zakonników, a także instytucje i firmy, które biorą udział w jego przygotowaniu. A nas, dominikanów, można tym razem posłuchać nie z ambony, ale blisko, towarzysko, przy kawie czy herbacie. Bardzo na te spotkania czekamy - mówi proboszcz o. Krzysztof Michałowski OP, zapraszając na jarmark stałych bywalców i nowe osoby, które szukają miłego, niedzielnego odpoczynku.

W tym roku służewska parafia kończy 70 lat, ale na świętowanie tego jubileuszu przyjdzie czas w październiku.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy