Nowy numer 6/2023 Archiwum

Rektor ołtarzewskiego seminarium znów na podium

W benedyktyńskim opactwie w Tyńcu duchowni z całej Polski i jedna siostra zakonna rywalizowali w rozgrywkach szachowych.

Ksiądz Mirosław Mejzner SAC, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie i profesor UKSW, zajął drugie miejsce w XXI Mistrzostwach Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych. Rozgrywki toczyły się od 4 do 8 lipca w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. 

Wystartowało w nich 31 zawodników: 28 księży, siostra zakonna, brat zakonny oraz kleryk. Najmłodszy uczestnik miał 23 lata, a najstarszy - 73.

W turnieju rozegrano 9 rund tzw. systemem szwajcarskim. Tempo gry wynosiło po 90 min. dla każdego zawodnika na partię oraz po 30 s. dla zawodnika na ruch.

Najlepszym okazał się w tym roku ks. Wojciech Sola z diecezji tarnowskiej. Trzecie miejsce zajął ks. Stanisław Bąk z archidiecezji przemyskiej. Najlepszym szachistą seniorem (60+) był ks. Stanisław Dębowski z diecezji radomskiej. 

Jak przyznaje rektor pallotyńskiego seminarium, w czasie wolnym po prostu lubi grać w szachy. W 2016 r. wygrał międzynarodowy turniej duchowieństwa w Rzymie. Dwa lata temu zdobył pierwsze miejsce na mistrzostwach Polski duchowieństwa.

Relację z rozgrywek zamieścił "Gość Krakowski".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy