Nowy numer 5/2023 Archiwum

Pijani zakłócili Mszę św. Grożą im dwa lata więzienia

Trzech mężczyzn przeklinało i krzyczało, a gdy zostali wyprowadzeni, zaczęli uderzać w drzwi wejściowe kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Puławskiej.

Do zdarzenia doszło w piątek. Trzej pijani mężczyźni, którzy weszli podczas Mszy św. odprawianej w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła na Ursynowie, zaczęli głośno przeklinać i krzyczeć, zakłócając nabożeństwo. Gdy dwóch wiernych nie wytrzymało ich zachowania i wyprowadziło agresywnych mężczyzn z kościoła, ci zaczęli uderzać w drzwi wejściowe. Kapłan zmuszony był przerwać Mszę św., a o sprawie zawiadomiono policję.

Rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak poinformował, że po godzinie 20 w tej sprawie zostało przyjęte zawiadomienie, a czynności prowadzone są w kierunku złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktu religijnego.

- W tym samym czasie policyjni wywiadowcy zatrzymali pierwszego z podejrzanych. To mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna trafił do aresztu policyjnego. Miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie - przekazał rzecznik stołecznej policji.

Kolejnych dwóch mężczyzn policjanci z Ursynowa zatrzymali w sobotę. Trwają dalsze ustalenia śledczych. Za złośliwe przeszkadzanie w wykonywaniu aktu religijnego może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności lub do dwóch lat więzienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy