Stołeczne sanktuarium przy ul. Świętojańskiej 10 na przestrzeni lat upodobało sobie wielu warszawian. To Matka Boża Łaskawa, która odbiera cześć na Starym Mieście, uratowała mieszkańców miasta nie raz, poczynając od spektakularnego oddalenia zarazy w 1652 r., poprzez Cud nad Wisłą i ciche orędownictwo każdego dnia. Dostrzegała i dostrzega je też Polska, czcząc Ją jako swoją Strażniczkę, i przyjmując od czterech lat w kopii obrazu peregrynującego nieustannie po kraju. Do tej pory Matka Boża Łaskawa odwiedziła ok. 300 miejsc, parafii i domów zakonnych w 27 diecezjach. Modlono się do niej na trójstyku Polski, Niemiec i Czech, przed więzieniami czy w Sejmie.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł








