Nowy numer 13/2024 Archiwum

Zumba i reszta

Dzielnice pokazały listy przedsięwzięć, które mogą być realizowane z budżetu obywatelskiego. Wkrótce każdy będzie mógł zagłosować, czy woli żeby w jego sąsiedztwie zorganizowano ule dla pszczół, zajęcia z Zumby, czy ścieżkę rowerową.

Szlak "Śladami Solidarności i Wolności" czy Ochocka Szkoła SuperBabci i SuperDziadka na Ochocie? Siłownia plenerowa przy ul. Batuty czy stylizowany słup ogłoszeniowy dla mieszkańców Sadyby? Sieć pasów rowerowych na Starej Pradze czy skatepark przy Orliku na Pradze Północ?

Poszczególne dzielnice zweryfikowały już poprawność wszystkich wniosków, które wpłynęły od mieszkańców w ramach pierwszego w historii Warszawy budżetu partycypacyjnego.

Do podziału jest ponad 26 milionów złotych. Zgłoszono 2236 projektów w 18 dzielnicach Warszawy. Najwięcej projektów spłynęło na Mokotowie, na Pradze-Południe raz na Woli i to właśnie te dzielnice miały najwięcej pracy przy weryfikacji projektów. W każdym z rejonów, jakie zostały wyznaczone do głosowania przechodzi nie więcej niż 50 projektów. Tam, gdzie jest ich więcej, od 12 do 22 maja odbędzie się preselekcja.

Pełna lista zgłoszonych i zakwalifikowanych wniosków znajduje się na stronach ratusza.

25 maja rozpoczną się spotkania dyskusyjne, na które będzie mógł przyjść każdy zainteresowany – na spotkaniach będzie można bliżej zapoznać się z projektami, które poddane zostaną pod głosowanie oraz porozmawiać na temat potrzeb i priorytetów w danym obszarze i dzielnicy. Spotkania odbywać się będą do 18 czerwca.

Ostateczną listę projektów, które będą realizowane w Warszawie w ramach budżetu partycypacyjnego, poznamy 15 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy