Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Między wierszami

Ruszają 6. Warszawskie Targi Książki. Przez cztery dni na Stadionie Narodowym nowości i bestsellery prezentować będzie ponad 850 wystawców z Polski i z 28 krajów. Targi odwiedzi ponad 800 pisarzy z całego świata.

Dziś rozpoczynają się 6. Warszawskie Targi Książki, które potrwają do niedzieli. Na Stadionie Narodowym nowości i bestsellery prezentować będzie ponad 850 wystawców z Polski i z 28 krajów. Targi odwiedzi ponad 800 pisarzy z całego świata. W programie: setki spotkań autorskich, debaty, dyskusje, prezentacje laureatów konkursów i plebiscytów, liczne animacje literackie i zajęcia artystyczne. Odbędą się warsztaty kreatywnego pisania i spotkania dla fanów komiksów. Będzie można wziąć udział w warsztatach scenograficznych dla młodzieży czy warsztatach kulinarno-teatralnych dla dzieci.

W piątek, 15 maja o godz. 17 w Sali Paryż odbędzie się spotkanie „Dowód przeciwko eutanazji”, w którym wezmą udział prof. Bogdan Chazan i Tadeusz Dobek, uwięziony w ciele od 40 lat. Spotkanie na kanwie swojej książki „Miasto marzeń” (Wydawnictwo Bernardinum) poprowadzi Elżbieta Ruman, dziennikarka TVP1. Wśród zaproszonych gości jest także Agata Puścikowska, dziennikarka „Gościa Niedzielnego” i mama pięciorga dzieci.

Na Warszawskich Targach Książki swoją obecność zapowiedzieli m.in. Jarosław Marek Rymkiewicz, Julia Hartwig, Józef Hen, Ewa Lipska, Zygmunt Miłoszewski, Janusz Rudnicki, Olga Tokarczuk, Hanna Krall, Marek Bieńczyk, Jarosław Mikołajewski, Antoni Libera, Katarzyna Bonda, Małgorzata Kalicińska,  Elżbieta  Cherezińska, Magdalena Tulli, Agata Tuszyńska, Marek Krajewski, Dorota Masłowska i Katarzyna Grochola.

Gościem honorowym 6. WTK są wydawcy francuscy. Wystawcy i partnerzy Targów przygotowali spotkania dla publiczności w dziesięciu nowoczesnych salach konferencyjnych i na czterech scenach – Kanapie Literackiej, na scenie dziecięcej w Galerii oraz dwóch nowych scenach „A” i „B” w „Business Clubie”. W poszerzonej przestrzeni Targów będzie można odwiedzić oddzielne sektory, w których dominują wydawnictwa akademickie i naukowe, instytuty badawcze, książka dla dzieci, komiksy, gry oraz poligrafia i antykwariaty.

Przeczytaj także:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy