• facebook
 • rss
 • Kuba najlepszy!

  Tomasz Gołąb

  dodane 09.05.2014 23:29

  Jakub Szymczuk, fotoreporter "Gościa Niedzielnego", otrzymał nagrodę Grand Press Photo za zdjęcie zrobione na Majdanie. Jury uznało, że to najlepsze zdjęcie w 10-letniej historii najbardziej prestiżowego konkursu fotograficznego w Polsce.

  Fotografia Kuby z Majdanu w Kijowie podczas tzw. czarnego czwartku została ogłoszona Zdjęciem Roku 2014 oraz Zdjęciem 10-lecia konkursu Grand Press Photo.

  Jury złożone ze zwycięzców World Press Photo, którzy w ubiegłych latach przewodniczyli konkursowi miesięcznika „Press”, wybrali zdjęcie fotoreportera "Gościa Niedzielnego" spośród wszystkich 10 zwycięskich fotografii poprzednich edycji nagrody.

  Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo od 2005 roku organizuje miesięcznik „Press”. Jubileuszowa gala 10. edycji konkursu odbyła się w klubie Skwer w Warszawie.

  Jury uznało, że to najlepsze zdjęcie w 10-letniej historii najbardziej prestiżowego konkursu fotograficznego w Polsce Jury uznało, że to najlepsze zdjęcie w 10-letniej historii najbardziej prestiżowego konkursu fotograficznego w Polsce Jakub Szymczuk /GN W kategorii "Wydarzenia - zdjęcia pojedyncze" I miejsce zdobyło zdjęcie Kuby Kamińskiego zrobione na Krymie, gdy ukraińska baza wojskowa Belbek poddała się po szturmie rosyjskich wojsk specjalnych. W kategorii "Życie codzienne - zdjęcia pojedyncze" zwyciężyło zdjęcie Mariusza Janiszewskiego („Doc! Photo Magazine”) obrazujące, jak na cmentarzu w Manili żywi i umarli tworzą wyjątkową symbiozę. I miejsce w kategorii "Ludzie - zdjęcia pojedyncze" otrzymało zdjęcie Maćka Nabrdalika, zrobione w Londynie portugalskiej emigrantce Anabeli. W kategorii "Sport" zwyciężyło zdjęcie Dariusza Delmanowicza (Polska Agencja Prasowa) pokazujące duńskiego żużlowca Hansa Andersena po upadku na torze podczas indywidualnych mistrzostw Europy.

  Jakub Szymczuk zdobył również II miejsce w kategorii "Fotoreportaż" za cykl zdjęć dokumentujący wydarzenia w Kijowie podczas tzw. czarnego czwartku, gdy w walkach między antyrządowymi demonstrantami a ukraińskimi siłami bezpieczeństwa zginęło ok. 70 osób.

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Verdin
   10.05.2014 14:31
   Z pewnością to zaszczyt, ale mam mieszane uczucia oglądając dramat ludzki, który dzieje się na naszych oczach w połączeniu z prestiżową nagrodą. Wiem, wiem takie są współczesne media, takie wymogi reportażu... ale mieszane uczucia chyba mogę mieć?
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół