Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Warszawski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • KURIE
    • HISTORIA DIECEZJI
    • VARSAVIANA

Najnowsze Wydania

  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • Historia Kościoła (9) 03/2025
    Historia Kościoła (9) 03/2025 Dokument:(9220196,Państwo ze stosów. Czy Francja podłożyła za dużo ognia pod własną historię?)
warszawa.gosc.pl → Warszawskie wiadomości → Stadion jak wulkan modlitwy

Stadion jak wulkan modlitwy przejdź do galerii

- Spodziewam się deszczu łask Ducha Świętego pomnożonych przez liczbę uczestników tych rekolekcji. Ten stadion będzie jak wulkan, z którego tryskać będzie strumień naszej modlitwy - powiedział abp Henryk Hoser SAC, ordynariusz warszawsko-praski, który po raz drugi zorganizował na Stadionie Narodowym spotkanie z o. Johnem Bashoborą. Weźmie w nich udział ok. 40 tys. osób z całej Polski.

 
- Dziś stadion będzie wulkanem, z którego tryskać będzie do nieba modlitwa naszego dziękczynienia i uwielbienia - mówi abp Henryk Hoser SAC Tomasz Gołąb /Foto Gość

Rekolekcje na Stadionie Narodowym będą trwały cały dzień. Wejście na Stadion rozpoczęło się po 7.15. Rekolekcje rozpoczęły się o 8.30 Różańcem prowadzonym przez bp. Marka Solarczyka.

- Spodziewam się deszczu łask Ducha Świętego, zwielokrotnionych przez liczbę uczestników tych rekolekcji. Tego oczekujemy i tego już doświadczamy, nie tylko w gronie tych 40 tys. osób, ale dzięki transmisji w internecie wśród wiernych w całej Polsce i na świecie - powiedział "Gościowi" przed spotkaniem abp Henryk Hoser SAC, ordynariusz warszawsko-praski, który po raz drugi poprosił charyzmatycznego kapłana z Ugandy, ks. Johna Bashoborę o wygłoszenie rekolekcji na Stadionie Narodowym.

Ks. Bashabora wygłosi trzy konferencje. Przewidziano także Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wygłoszone konferencje będą przeplatane modlitwą uwielbienia, upiększaną przez około 30 muzyków m.in. z grupy Pieśni Chwały. W dwóch miejscach odbywać się będzie nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu. Tegoroczną nowością jest organizowana Strefa Chwały, w której osoby z całej Polski będą uwielbiać Jezusa, grając na bębnach, szofarach oraz tańcząc z flagami. Spotkanie zakończy się ok. 22.00 wspólnym uwielbieniem Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

O godz. 9 stadion wypełniony był już w jednej trzeciej. W wielu miejscach posługują kapłani, do których ustawiają się kolejki penitentów. Działają również dwa miejsca adoracji Najświętszego Sakramentu. W poprzedniej edycji rekolekcji w 2013 roku wzięło udział prawie 60 tysięcy wiernych, dwóch biskupów, ponad pięciuset kapłanów z Polski i z zagranicy. Na spotkaniu posługiwało 300 wolontariuszy, 20 egzorcystów i ponad 150-osobowy chór. Kapłani wysłuchali tysięcy spowiedzi i odbyli setki duchowych rozmów. Po rekolekcjach organizatorzy otrzymali setki wiadomości ze świadectwami nawróceń oraz uzdrowień, zarówno duchowych, jak i fizycznych.

Przeczytaj także:

  • Z dziękczynieniem i prośbą
  • "Poczęło się 79 dzieci"
« ‹ 1 › »
Jezus na Stadionie

WIARA.PL DODANE 18.07.2015 AKTUALIZACJA 18.07.2015

Jezus na Stadionie

​O. John Bashobora wygłosił konferencje podczas rekolekcji "Jezus na Stadionie". Pierwszą poświęcił przebaczeniu, drugą - miłości, trzecią - nawróceniu. Zdjęcia: Tomasz Gołąb /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

Tomasz Gołąb

|

GOSC.PL

publikacja 18.07.2015 09:13

6 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • JEZUS NA STADIONIE
  • O. JOHN BASHOBORA
  • REKOLEKCJE
  • STADION NARODOWY
  • WARSZAWA

Polecane w subskrypcji

  • Piekielna dekada. Kościelne ofiary rewolucji francuskiej
    • Franciszek Kucharczak
    Piekielna dekada. Kościelne ofiary rewolucji francuskiej
  • Czy papież z „podwójnym pochodzeniem” znajdzie drogę do pojednania dwóch Ameryk?
    • Kościół
    • Jacek Dziedzina
    Czy papież z „podwójnym pochodzeniem” znajdzie drogę do pojednania dwóch Ameryk?
  • Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
  • Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X