• facebook
 • rss
 • Stadion jak wulkan modlitwy

  Tomasz Gołąb

  dodane 18.07.2015 09:13

  - Spodziewam się deszczu łask Ducha Świętego pomnożonych przez liczbę uczestników tych rekolekcji. Ten stadion będzie jak wulkan, z którego tryskać będzie strumień naszej modlitwy - powiedział abp Henryk Hoser SAC, ordynariusz warszawsko-praski, który po raz drugi zorganizował na Stadionie Narodowym spotkanie z o. Johnem Bashoborą. Weźmie w nich udział ok. 40 tys. osób z całej Polski.

  Rekolekcje na Stadionie Narodowym będą trwały cały dzień. Wejście na Stadion rozpoczęło się po 7.15. Rekolekcje rozpoczęły się o 8.30 Różańcem prowadzonym przez bp. Marka Solarczyka.

  - Spodziewam się deszczu łask Ducha Świętego, zwielokrotnionych przez liczbę uczestników tych rekolekcji. Tego oczekujemy i tego już doświadczamy, nie tylko w gronie tych 40 tys. osób, ale dzięki transmisji w internecie wśród wiernych w całej Polsce i na świecie - powiedział "Gościowi" przed spotkaniem abp Henryk Hoser SAC, ordynariusz warszawsko-praski, który po raz drugi poprosił charyzmatycznego kapłana z Ugandy, ks. Johna Bashoborę o wygłoszenie rekolekcji na Stadionie Narodowym.

  Ks. Bashabora wygłosi trzy konferencje. Przewidziano także Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wygłoszone konferencje będą przeplatane modlitwą uwielbienia, upiększaną przez około 30 muzyków m.in. z grupy Pieśni Chwały. W dwóch miejscach odbywać się będzie nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu. Tegoroczną nowością jest organizowana Strefa Chwały, w której osoby z całej Polski będą uwielbiać Jezusa, grając na bębnach, szofarach oraz tańcząc z flagami. Spotkanie zakończy się ok. 22.00 wspólnym uwielbieniem Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

  O godz. 9 stadion wypełniony był już w jednej trzeciej. W wielu miejscach posługują kapłani, do których ustawiają się kolejki penitentów. Działają również dwa miejsca adoracji Najświętszego Sakramentu. W poprzedniej edycji rekolekcji w 2013 roku wzięło udział prawie 60 tysięcy wiernych, dwóch biskupów, ponad pięciuset kapłanów z Polski i z zagranicy. Na spotkaniu posługiwało 300 wolontariuszy, 20 egzorcystów i ponad 150-osobowy chór. Kapłani wysłuchali tysięcy spowiedzi i odbyli setki duchowych rozmów. Po rekolekcjach organizatorzy otrzymali setki wiadomości ze świadectwami nawróceń oraz uzdrowień, zarówno duchowych, jak i fizycznych.

  Przeczytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Stiopa
   18.07.2015 11:53
   W innym miejscu czytałem,że ten Bashobora ma na swym koncie 27 wskrzeszeń.To 9 razy więcej niż Jezus Chrystus.Ja nie dałbym za ten happening nawet 1 (jednego) grosza.Zapewne kogoś zgorszę ale powiem szczerze - brzydzę się taką religijnością.
  • Davit
   18.07.2015 14:11
   Sam Chrystus powiedział że Jego uczniowie dokonają większych cudów niż On sam więc w czym masz problem Stiopa? Dopóki ktoś działa w imię Chrystusa i nie grzeszy tylko czyni dobro, to wszystko jest OK.
  • luca
   18.07.2015 14:25
   Bracie Drogi a nie czytałeś w Biblii, że Jezus powiedział, że kto Mu uwierzy temu będą towarzyszyły znaki obecności Ducha świętego? Czy jeśli Jezus osobiście wskrzesił kilku ludzi to czy nie mógł przez posługę o. Johna wskrzesić jeszcze większej ilości ludzi? Co może krępować samego Boga? Jeśli przez Twoją modlitwę i Twoje oddanie Bóg chciałby wskrzesić jakiegoś człowieka to też byś się sobą brzydził i swoją religijnością? Niech Jezus Ci błogosławi!+
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół