Nowy numer 41/2019 Archiwum

Bilety za darmo

Rodziny z co najmniej czwórką dzieci w Warszawie mają łatwiej. Przynajmniej w komunikacji publicznej. Oszczędność? Przy naprawdę dużych rodzinach - nawet kilka tysięcy złotych rocznie.

Bilety wolnej jazdy dla dzieci z rodzin wielodzietnych można wyrobić w Punktach Obsługi Pasażerów na węźle komunikacyjnym Młociny lub na Żelaznej 61. Mogą to zrobić rodziny z co najmniej czwórką dzieci. Dla nich  miasto funduje darmowe przejazdy komunikacją miejską.

- To dla nas spora oszczędność. Gdybym miała kupić trójce starszych dzieci bilety miesięczne, musiałabym wysupłać z budżetu domowego dodatkowe 135 zł miesięcznie. A kiedy pozostała dwójka zaczęłaby chodzić do szkoły – kolejne 90 zł – mówi Dorota Zatorska z Bielan, mama piątki dzieci.

Bilety wolnej jazdy dla rodzin wielodzietnych mogą uratować budżety wielu rodzin. Tym bardziej, że szykuje się kolejna podwyżka cen biletów ZTM. 1 stycznia 2013 r. za miesięczny bilet ulgowy w granicach I strefy dla dziecka zapłacimy 50 zł (dziś – 45), a 1 stycznia 2014 r. – już 56 zł. Ostatnia podwyżka, w sierpniu ubiegłego roku podniosła ceny przejazdów o 30 proc. W sumie niektóre bilety w ciągu 2,5 roku mają zdrożeć nawet o 100 procent.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL