Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wiemy, kto wybuduje bulwary

W ciągu dwóch i pół roku lewy brzeg Wisły ma się zmienić nie do poznania. Kosztem 122 milionów złotych Hydrobudowa Gdańsk S.A. ma przebudować pierwszy jego odcinek: od ul. Boleść do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Powstanie deptak, pływające przystanie dla prywatnych łodzi i barek usługowych i przystanki tramwaju wodnego.

Lewy brzeg Wisły przebuduje Hydrobudowa Gdańsk   Lewy brzeg Wisły przebuduje Hydrobudowa Gdańsk
Tak będą wyglądały bulwary między ul. Boleść i Mostem Śląsko-Dąbrowskim
Biuro Prasowe m.st. Warszawy
Odcinek między ul. Boleść i Mostem Śląsko-Dąbrowskim przebuduje Hydrobudowa Gdańsk. Firma ma już doświadczenie w podobnych realizacjach: budowała m.in. przystań jachtową przy sopockim molo, przystanki tramwaju wodnego w Gdańsku i wejście do portu w Szczecinie. Teraz zajmie się warszawskim lewym brzegiem Wisły. Miasto zdecydowało właśnie o powierzeniu jej prac nad pierwszym etapem przebudowy bulwarów wiślanych. Wzdłuż promenady nabrzeże rzeki zostanie przebudowane i wyposażone w taki sposób, by mogły tu cumować nie tylko statki kontraktowane przez miasto, ale także łodzie rekreacyjne i barki usługowe. Dostarczone zostaną elektryczność, woda i odprowadzanie ścieków. Pojawi się też pływająca przystań, a przy ul. Grodzkiej oraz ul. Boleść – przystanki tramwaju wodnego. Cały, około dwukilometrowy odcinek od ul. Boleść do mostu Świętokrzyskiego w ciągu dwóch i pół roku ma zmienić się w strefy rozrywki, kultury i edukacji. Przy Centrum Nauki Kopernik znajdzie się park żywej rzeki, powstanie także plaża, a na wysokości Mariensztatu - pawilony.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL