Nowy numer 7/2019 Archiwum

Sms-owy ratunek dla Antka

Raz się udało. Dzięki sms-owej akcji zorganizowanej przez Caritas, trzyletni Antoś Faberski cierpiący na Zespół Aperta przeszedł kosztowną operację. Pomoc potrzebna jest po raz kolejny…

Miał zrośnięte paluszki u stóp i rączek. I większą niż typowy noworodek głowę. U urodzonego trzy lata temu Antosia Faberskiego lekarze zdiagnozowali Zespół Aperta (uwarunkowany genetyczne zespół wad wrodzonych).

 - Zjeździliśmy całą Polskę w poszukiwaniu specjalistów, którzy znaliby się na tej rzadkiej chorobie. Fachowców znaleźliśmy dopiero w USA – tłumaczy Grzegorz Faberski, tata Antosia.

Żeby wyjechać do kliniki w Dallas (USA) sprzedali dom i samochód. To jednak niewiele w porównaniu z 130 tys. dol., które trzeba było zapłacić za trzyetapową operację. - O pomoc zwróciliśmy się do Caritas. Przeprowadzona w 2010 r. sms-owa akcja zbiórki na leczenie syna nie tylko pokryła w całości koszty operacji, ale także starczyła na późniejszą rehabilitację. Antoś może teraz swobodnie chodzić – mówi Grzegorz Faberski.

Pomoc potrzebna jest po raz kolejny. Antosia znów czeka zagraniczna operacja. Rodzice szacują, że jej koszt wyniesie około 16-18 tys. dol. I poprzez Caritas zwracają się z prośbą o pomoc.

Do 23 września trwa akcja smsowa „Podaj dalej do Antosia”. Do zbiórki na operację i rehabilitację Antosia można dołożyć się wysyłając sms o treści „Pomagam” na numer 72 052 (koszt 2,46 zł). Wpłat można dokonać także na konto Caritas Polska: 23 1160 2202 0000 0000 9718 2653, ul. Skwer Kard. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa, z dopiskiem: Dla Antosia Faberskiego.

Więcej o historii Antosia i jego rodziny w 40 numerze warszawskiej edycji Gościa Niedzielnego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL